Firma A SERVIS LIPKA je jediná upratovacia firma v Českej republike, na Slovensku a novo aj v Rakúsku, ktorá zabezpečuje komplexný servis na odstránenie graffiti a kvalitnú antigraffitovú ochranu vrátane servisu odstránenia graffiti z našej antigrafitovej ochrany.

 

Antigrafitový náter

Antigraffitový náter je čím ďalej viac využívaná služba našej spoločnosti A SERVIS LIPKA s.r.o. Je to efektívna prevencia pred stále rastúcim vandalizmom. Ako jediní sme schopní zabezpečiť servisné práce po aplikácii antigrafitovej ochrany, to znamená, ak je Váš majetok poškodený po nanesení ochrany Bellinzoni vykonáme servis a graffiti odstránime. Pretože bola ochrana vplyvom odstránenia porušená, potom je na mieste vykonať jednorazový náter zdarma a ochrana je opäť plne funkčná. Takto vykonaná práca je bezkonkurenčná a antigrafitová ochrana tak vydrží 4 až 6 rokov.

Tento postup je ekonomicky veľmi prijateľný a konkuruje permanentným náterom. Túto službu ponúkame v SR najlacnejšie a sme schopní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike, novo aj v Rakúsku odstrániť graffiti do 14 dní v akomkoľvek, i v najmenšom rozsahu. Táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania je pre našich zákazníkov zakotvená v zmluve o dielo. Nami uskutočňovaný “Systém čistých budov”, kedy sú graffiti rýchlo odstránené, sa osvedčil a sprejeri sa idú spravidla realizovať niekam inam, lebo ich dielo nemá trvalú platnosť. Postupujeme tak, že ak sa objaví na fasáde graffiti, tak vždy ho odstránime a ZADARMO na mieste kde sme odstránili graffiti, nanesieme novú vrstvu antigrafitovej ochrany, keďže bolo oslabená našou odstraňovacou činnosťou. Tento náš postup je ekonomicky veľmi prijateľný a konkuruje permanentným náterom, ktoré sa pohybujú od 20 €/m². Takto sme schopní preukázať funkčnosť AGO. Túto službu neponúka žiadna z konkurenčných firiem.

 

Antigraffiti náter 1

 

Technické údaje k antigraffiti náterom AGO / antigraffitová náter /:

– Realizuje sa na všetky typy povrchov, okrem skla, polykarbonátov a leštených kovov

– Fasádu neutesňuje, nezadržiava vlhkosť v budove a objektoch – funguje

– Náter je paropriepustný – vlhkosť z fasády vystupuje

– Náter je hydrofóbny – vlhkosť do fasády nevstupuje – odpudzuje vodu

 

Odstránenie graffiti

Pri odstránení graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom musíme upozorniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach obrysy, ktoré sa nedarí ani pri opakovaných pokusoch odstrániť. Odstraňovanie graffiti je možné realizovať len s vonkajšou teplotou nad 10° C. Na fasádach a štruktúrovaných omietkach ak odstraňujeme graffiti z neošetreného povrchu, je úspešnosť 60-90%. Pri likvidácii graffiti na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffiti i časť fasádnej farby. Fasádnu farbu je potrebné si nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa a pretrieť opravovanú plochu. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri vonkajšej teplote pod 10° C nemožno odstraňovanie graffiti technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne é Podľa našich skúseností vieme, že ani graffiti pri týchto teplotách nepribúda.

 

odstraneni graffiti

 

Ďalšie ponúkané služby firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. :

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu plesní a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov alebo graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, pretože táto metóda je schválená slovenským pamiatkovým ústavom. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.