Umývanie, čistenie podláhNa moje dve mačky nedám dopustiť, aj keď som bola na ne nedávno nahnevaná až strach. To hnev dokonca prerástol do celkom nečakaných finančných nákladov, keďže – čestne priznávam, že aj s mojim značným prispením – mačky mi takmer poničili podlahu v kuchyni.

Našťastie bola moja podlaha odborne „spasená“ skvelou upratovacou a čistiacou firmou profesionálov A SERVIS LIPKA. Takže dnes je v kuchyni dlážka taká ako bola, mačky dostali príslušné inštrukcie, no a ja si zase dávam podstatne väčší pozor, aby nevznikla situácia podobná tej spomínanej.

Všetko sa to zbehlo prednedávnom, takže si pamätám skoro všetky detaily. Bola sobota a ja som mala okrem iných povinností, nemálo práce s vlasmi. Zvyknem ich pravidelne vyživovať dlho používaným vlasovým kondicionérom, ktorý mi v tomto smere skvele pomáha, a tak mám jeho balenie vždy po ruke, či skôr vo vlasoch.
Práve keď som sa ho chystala aplikovať, ozval sa mi z kuchyne mobil. Poznáte to – zákon schválnosti. Neviem prečo, ale s otvorenou fľaštičkou kondicionéru som zabehla ku kuchynskej linke, aby som po očku zistila, kto volá. Fľaštička ostala stáť na stole a ja som začala hovoriť s kamoškou, ktorá mi volala z dovolenky, takže to nešlo odložiť.

Trvalo to snáď minútku, či dve, ale pre náhodu a galibu je to až priveľa. Cez otvorené dvere vpálili do kuchyne moje dve rozjašené mačky, a kým som stihla zmysluplne zareagovať, jedna z nich krátko prebehla po stole a zhodila na dlážku otvorenú fľaštičku s kondicionérom. To viete, rozhovor s kamoškou skončil takmer ihneď a ja som začala ratovať podlahu.

AKO NA čistenie podláh

Mačky sa na môj hysterický krik kamsi preventívne stratili, ale to nebolo už vôbec na nič. Zachraňovala som čo sa dalo, na mokrých vlasoch uterák, ale podlaha a kondicionér pre mňa nachystali škaredé prekvapenie. Snaha vyčistiť fľaky a škvrny sa míňala účinkom, a tak som prepadala zmesi hnevu, stresu a bezmocnosti.

 

Napokon som sa dajako zmobilizovala…

Napokon som sa dajako zmobilizovala, dokončila si hlavu a začala chladnokrvne zvažovať, aké mám možnosti, aby som svoju podlahu vrátila tam, kde bola ešte pred pár hodinami. Úprimne? Nemala som ani hmlistú predstavu, čo, kto a ako podlahu vyčistí. Nakoniec prišiel k slovu počítač. Ako sa vraví, všetko je na webe, takže hľadanie odpovede mohlo začať.

Vyhľadávač bol však – tak ako vždy – systematický, presný a celkom bez nervov, a preto sa spomedzi zvažovaných favoritov, teda firiem, ktoré sa venujú čisteniu podláh profesionálne,  onedlho začalo finálne vynárať jedno meno – A SERVIS LIPKA.
Spoločnosť sa mohla skutočne pochváliť veľkým množstvom kladných ohlasov, poďakovaní, recenziami laikov aj profíkov, odporúčaniami i šťastnými úsmevmi spokojných klientov, takže všetky tieto informácie na mňa pôsobili ako balzam.

Nakoniec, upratovacia a čistiaca firma, ktorá dokáže kvalitne a profesionálne vyčistiť a ošetrovať podlahu má predsa parametre dobrého spoločníka. Koniec-koncov, každý z nás sa snaží, aby jeho interiér, vrátane podláh vyzeral k svetu, a najmä čisto, a preto podlahy väčšinou považujeme za dôležitý prvok bytového zariadenia.  

AKO NA čistenie podláhDobrá podlaha má skrátka v byte, dome, či sídle firmy svoje nezastupiteľné miesto a nehrá žiadnu rolu, či bola vyrobená z plastu, dreva alebo keramiky. Odolnosť, jednoduchá údržba, praktičnosť, estetický vzhľad – vlastnosti, ktoré stoja na prvom mieste. Podlahy sú skrátka interiérovým evergreenom, ktorý nikoho nenecháva chladným.
Na druhej strane však táto skvelá „batéria“ početných výhod a vlastností tak trochu nabúrava ostražitosť ich majiteľov. Občas sa totiž – skôr nevedomky – pritrafí, že vlastník dobrej a kvalitnej podlahy predpadne akémusi klamnému pocitu, že podlaha vlastne ani veľa starostlivosti nepotrebuje.

 

Samozrejme, prevažnej väčšine podláh…

Samozrejme, prevažnej väčšine podláh na istý čas celkom postačí jednoduchá a priebežná opatera, no v živote sa nedá nič oklamať. Napokon, ani jedna podlaha v interiéri to nemáva ľahké. Dennodenne býva jej povrch zaťažovaný najrôznejšími spôsobmi, takže trpí vlastne neustále. Materiál, povrchová úprava, farba, ale aj celá jej konštrukcia.

Medzi ďalšie zo zaťažových situácií treba jednoznačne prirátať aj neúprosne bežiaci čas. Podlaha a jej materiál postupom rokov ochabujú a starnú, ergo bez primeranej údržby začne celý povrch nezadržateľne strácať farbu, pružnosť, celkovú kvalitu a rad ďalších predností.

AKO NA čistenie podláh

Ak teda podlahe budeme venovať adekvátnu pozornosť a opateru, je možné tento postupný proces materiálovej degradácie obmedziť, prípadne oddialiť všetky jeho nežiaduce prejavy. Aj preto je dôležité, aby majiteľ podlahy venoval jej ošetrovaniu potrebný čas, prostriedky a náležitú sústredenosť.

Investícia do takéhoto – povedzme preventívneho – modelu starostlivosti bude pre rozpočet v každom ohľade podstatne nižšia ako nutnosť zvážiť potrebu novej podlahy. Takže odborná a premyslená starostlivosť, by sa sa nemali ani jednej podlahe vyhýbať. Popritom si však treba ujasniť aj metódu a technológiu, ktorou sa bude konkrétna podlaha čistiť.
Umývanie, čistenie podláh
V dôležitej otázke odborného a precízneho ošetrovania podláh trvalo platí, že podlaha by nemala byť v žiadnom prípade čistená bez poznania konkrétnych postupov, a zásadne len s použitím preverených chemických prípravkov. Zvoliť dajaké lacné, pritom nepoznané a neodskúšané chemické látky alebo dokonca pracovné metódy, prináša majiteľovi, ale najmä samotnej podlahe iba problémy.

Znečistené podlahy a ich údržba skrátka vyžadujú technologicky dokonale preverené, skutočne odborné čistiace postupy, ktorých aplikáciu by sme mali zároveň prenechať skuseným profesionálom. Väčšina súčasných podláh sa v prípade laického alebo neuváženého čistenia potom ľahko stáva „obeťou“ nepríjemných poškodení najrôznejšieho typu a intenzity.   

 

Z pohľadu zákazníka je situácia v čistení podláh celkom zaujímavá…

Z pohľadu zákazníka je situácia v čistení podláh celkom zaujímavá, keďže na trhu jestvuje pomerne veľké portfólio profesionálnych firiem, ktoré takéto práce realizujú. Zároveň však platí, že klient by mal za všetkých okolností vyberať prezieravo, opatrne a s príslušnou dávkou znalostí o vybranej firme, jej charaktere i celkovom profile.

Vždy sa vypláca pripomínať si ono známe, že keď dvaja robia to isté, nie je to isté. Nie každá voľba prináša klientovi očakávaný a kvalitný výsledok. Nikdy nie je na škodu veci, ak máme služby a profesné sľuby danej firmy potvrdené z nezávislých zdrojov, pričom vôbec najlepšie bývajú hodnotenia zákazníkov, ktorí prácu firmy zažili na vlastné oči.

profi čistenie podláhV konečnom dôsledku predsa máme – ako zákazníci – právo získať za svoje financie kvalitný produkt, v tomto prípade dokonale čistú a nijako neporušenú podlahu. Takže vybrať si správnu čistiacu a upratovaciu firmu je aj otázkou jej preukázateľných, dlhoročných skúseností, odbornosti a trvalého príklonu k progresívnym technológiám čistenia.
Spoločnosť, ktorá tieto náročné parametre a vysoké nároky svojim odborným profilom a charakterom spĺňa, patrí aj firma A SERVIS LIPKA. Už viac ako dve desaťročia sa venuje profesionálnemu ošetrovaniu, údržbe a čisteniu podláh na úrovni, ktorá jej medzi zákazníkmi zabezpečila oceňované a vyhľadávané meno.

Ošetrovanie podláh býva v spoločnosti realizované výhradne s účinnou a presne cielenou pomocou výkonného, nadmieru spoľahlivého jednokotúčového stroja. Je viac ako zrejmé, že v porovnaní s konkurenčnými prístupmi je práve tento moment technologickej, a tiež technickej prevahy základom faktu, že firma dlhodobo patrí medzi lídrov trhu.

Vďaka tomuto zariadeniu dokáže firma Umývanie, čistenie podláh, hĺbkovo aj detailne vyčistiť akýkoľvek typ podlahy. Takže nie je veľkým problémom dôkladne a starostlivo zrealizovať odborné čistenie podláh z dreveného masívu, plávajúcich podláh, kameninových alebo betónových plôch, prípadne linolea, či marmolea.

 

Proces ich odborného čistenia…

profi čistenie podláh
Proces ich odborného čistenia sa začína poctivým, ale zároveň nadmieru šetrným vydrhnutím celej plochy ošetrovanej dlážky alebo dlažby. Prirodzene, zamestnancom firmy A SERVIS v tejto neľahkej a zodpovednej úlohe veľmi účinne pomáha presne zvolený a kvalitný chemický prípravok, ktorý tvorí spolu so strojom vyvážený tandem.
 
Práca s jednokotúčovým strojom je prvou fázou procesu čistenia. Jeho výkon je odborníkmi vnímaný ako zásadný prvok, vďaka ktorému je možné kvalitne zrealizovať celkové, ale i detailné čistenie. Finálna podoba tohoto čistiaceho postupu je tak bezprostredne spojená so schopnosťami a parametrami tohoto technického zariadenia.

Skvelý stroj s hmotnosťou okolo 50 kilogramov, využíva počas procesu čistenia sústredený prítlak, ktorý býva simultánne smerovaný priamo na kvalitný čistiaci kotúč. Samotný kotúč máva v priemere zhruba 45 centimetrov.
Druhá fáza ošetrovania podlahy sa nesie v znamení extrémne silného, no k samotnej podlahe, nezvyčajne šetrného priemyselného vysávača. Výnimočná energia jeho mechanického výkonu, spoľahlivosť a mimoriadna funkčnosť ho pri strojovej metóde čistenia radia do skupiny „nenahraditeľných.“
 
Výnimočnosť tohoto vákuového stroja pomáha odborníkom firmy A SERVIS s prehľadom a dôsledne zvládnuť odstraňovanie všetkých nečistôt, zažratej špiny a odolnej mastnoty. Tento mimoriadny stroj nemá problém ani s dôkladným odsatím zbytkov vody, ktorá sa na ploche po etape vydrhnutia udržala.

Keď ľudia z firmy A SERVIS skončia aj so samotným vysávaním, býva podlaha hygienicky čistá a vydezinfikovaná. Tento dôležitý prvok tvorí kľúčový rozdiel medzi inými čistiacimi metódami a popísaným postupom, ktorý svojim klientom ponúka A SERVIS LIPKA.

profesionálne čistenie podláhPracovníci A SERVIS-u po ukončení procesu…

Pracovníci A SERVIS-u po ukončení procesu vysávania vyčistenú plochu ešte raz umyjú, a to čistou vodou. Povrch podlahy sa týmto spôsobom dokonale zneutralizuje pred účinkami zvyškov čistiaceho prostriedku, čo výslednú kvalitu ešte zvyšuje.

Počas procesu čistenia spoločnosť A SERVIS LIPKA volí chémiu zásaditého typu, aj keď dosť často siahne i po čistidle, ktoré má kyslý chemický charakter. Tieto látky sa hodia hlavne  na dôkladnú a spoľahlivú likvidáciu zyškov cementu alebo vápna po stavebných prácach.

Platí, že veľa neskúsených firiem podlahu ako-tak ošetrí, ale po skončení práce ostáva dlážka drsná, málo sa leskne, a dokonca sa objavujú stopy po mechnickom poškodení. Spoločnosť A SERVIS LIPKA zákazníkom zaručuje, že pri využívaní kotúčového stroja a šetrnej chémie, k problémom s kvalitou nikdy nedochádza.
profesionálne čistenie podláh
Zásadnou zložkou precízne ošetrenej podlahy ostáva jej konečné navoskovanie. Firma A SERVIS realizuje voskovanie v procese tzv. fluatácie. Na čistú podlahu sa strojom nanáša kvalitný typ priemyselného polyméru. Tento vosk spoľahlivo zabezpečuje, že podlaha sa nebude rýchlo špiniť a na dlhý čas si zachová dokonalý vzhľad.   

Matný alebo pololeský vosk nemeckej firmy PKD podlahu chráni nielen pre poškriabaním, ale povrchu dodáva pružnosť a zabezpečuje protišmykový efekt. Podlaha si tak zachováva čistý a žiarivý vzhľad, čo je pre klienta v celkom procese priroritné. Protišmykový efekt naviac pomáha zvyšovať mieru bezpečnosti pri pohybe po podlahe

Podlahy firma A SERVIS voskuje vybraným polymérom dvakrát až trikrát. Účelom je, aby sa vytvorila dokonale súvislá, odolná vrstva, ktorá zabezpečí povrchu pružnosť a protišmykovosť, pričom ochráni aj celkový vzhľad. Technológia moderného čistenia podlahy jednokotúčovým strojom tak predstavuje mimoriadne vysokú kvalitu a komplexný spôsob ošetrenia povrchu podlahy.

 

Dohovoriť si vo firme A SERVIS LIPKA čistenie podláh …

Dohovoriť si vo firme A SERVIS LIPKA čistenie podláh je vlastne hračka. Ľudia sú veľmi milí, ústretoví a znalí veci, takže zákazník sa už po chvíli dokonale orientuje a dostane to, čo očakáva. Mailom mi na druhý deň prišli informácie o termíne, cene a postupe. Keďže som súhlasila, už o pár dní sa pracovníci A SERVIS začali venovať mojej podlahe naplno.

Vďaka kotúčovému stroju a voňavej chémii sa mi podlaha začala meniť. Doslova – pred očami, a tak netrvalo dlho a bola čistá ako pred tou patáliou s kondicionérom, mačkami a mojou nedbalosťou. Páni si dali naozaj záležať, takže som mala z výsledku výborný pocit.

Finálne voskovanie celý tento dojem len zavŕšilo. A tak mám dnes vzorne a špičkovo ošetrenú podlahu, ktorá vyzerá a slúži zase perfektne. Mačky dostali náležité s celkom jasné poučenie. Aby neskákali po stoloch a po nervoch, čo ale rešpektujú len vtedy, keď ležia na svojich vankúšoch a majú plné bruchá.  

Ak máte u vás doma alebo vo firme podobné starosti s podlahami. Využite služby upratovacej a čistiacej spoločnosti A SERVIS LIPKA a všetky starosti sa zmenia na radosť. Profesionálny prístup, vysoká kvalita, odbornosť a slušnosť ako základná norma prístupu. To všetko vás presvedčí, že tí najlepší, bývajú aj tí najspoľahlivejší.