Čistenie kobercov - Hĺbkové tepovanie v Bratislave‎Naša spoločnosť čistenie kobercov Bratislava sa v nejednoduchej sfére upratovacích a čistiacich služieb pohybuje s istotou a nadhľadom už viac ako dvadsať rokov. Ponúkame a vykonávame umývanie okien, sklenených fasád. Atypických presklených plôch, ale aj odstraňovanie graffiti a čistenie kobercov a podláh rôznych typov.

Tí, čo nás poznajú vedia veľmi dobre, že našim prvoradným a hlavným cieľom bola a ostáva spokojnosť klienta a jeho stála dôvera. Tým, ktorí sa toto kľúčové posolstvo dozvedajú práve dnes, veľmi radi a s plným nasadením dokážeme, že pre našu firmu a našich zamestnancov nie je len prázdnou marketingovou frázou.

Z pohľadu techniky a používanej technológie treba povedať, že precíznu údržbu podláh a kobercov rôznych druhov a typov realizujeme výkonným, spoľahlivým a šetrným zariadením, ktoré nesie označenie – kotúčový čistiaci stroj.

Tento kus mimoriadnej techniky…

Tento kus mimoriadnej techniky sa už dávno stal trvalou a pevnou súčasťou našej čistiacej a upratovacej metódy. Aj vďaka nej sa nám podarilo s úspechom obsadiť a udržať skvelé meno v Českej republike. Na Slovensku, ale aj v Rakúsku a Nemecku. Najmä posledné dve menované krajiny majú z pohľadu klienta povesť náročných trhov, ale my sme túto neľahkú výzvu ustáli a denne jej kvalitu rozvíjame.Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiek

Možno to vyznie trochu odvážne, no pri každej našej zákazke začíname a pracujeme ako na tej prvej a poslednej. Vždy ideme do nej naplno a s vedomím, že spokojný klient a špičkový výsledok sú vrcholom celkového firemného snaženia. A tak každý jeden krok a pohyb podriaďujeme tejto jedinej myšlienke.

Povedané zjednodušene. Chceme a robíme pre to všetko, aby nás zákazník – doma, alebo aj za hranicami – vnímal spoločnosť A SERVIS LIPKA ako prvú a najlepšiu možnú voľbu pri upratovacích alebo čistiacich prácach. A nie je dôležité, či ide o jeho vlastnú domácnosť, firmu alebo kancelársku, príp. obchodnú prevádzku.

Na tomto mieste ešte raz zopakujeme…

hĺbkové tepovanie kobercov, čistenie sedačiekNa tomto mieste ešte raz zopakujeme, že službu zákazníkom spojenú s čistením podláh alebo kobercov zásadne realizujeme s účinnou pomocou strojovej kotúčovej metódy. Známa je tiež pod odbornejším názvom – hĺbkové strojové čistenie. Tento postup sa na každom trhu v strednej Európe nesmierne osvedčil a dnes tvorí vrchol kvality.

Patrí sa to povedať priamo a bez vytáčania. Ak vedľa seba postavíme starý spôsob ošetrenia podláh a kobercov, známy ako extrakčné čistenie a moderný systém hĺbkového strojového čistenia spoločnosti A SERVIS LIPKA, nedá sa poprieť. Že progresívna metóda sa prezentuje technologickým náskokom a kvalitatívnymi výhodami, určenými pre spokojnosť klienta.

Z pohľadu nezávislého odborníka je hĺbkové strojové čistenie v každom ohľade modernejšie, účinnejšie, a najmä oveľa efektívnejšie ako spomínaná extrakčná metóda. Sotva sa dá poprieť, že koberce alebo podlahy, ktoré boli ošetrené extrakčným spôsobom, majú od hebkosti, príjemnej vône a skutočnej čistoty pomerne ďaleko.

Aj napriek mnohým odborným argumentom…

Aj napriek mnohým odborným argumentom a vážnym upozorneniam profesionálov sa ešte stále nájde mnoho klientov, ktorí tento prežitý, málo efektívny systém čistenia zo svojich úvah nevylučujú a zveria mu znečistenú podlahu alebo koberec.Tepovanie sedačiek a gaučov

Výsledok býva často tristný. Dokonca sa neraz stáva, že tento zastaraný spôsob ošetrovania stojí na začiatku celkom iného problému, ktorým je badateľne poškodený povrch podlahy, či koberca. V takomto prípade končí akákoľvek snaha ospravedlňovať extrakčné čistenie a jeho používanie argumentom, že metóda je predsa len cenovo výhodnejšia.

Ako vyčistiť koberec? Ako a prečo?Pre lepšiu orientáciu. Extrakčný prístup nie je, aj napriek deklarovanej snahe a údajnej funkčnosti, schopný prenikať do hĺbky koberca alebo podlahy. Akonáhle sa čistená plocha vysuší, vzniká problém s fľakmi a zájdeným povrchom, čo samozrejme vedie medzi klientom a firmou k nemalým sporom. Často býva jediným východiskom nové čistenie.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA má na rovnakú otázku…

Spoločnosť A SERVIS LIPKA má na rovnakú otázku lepšiu a zákaznícky zaujímavejšiu odpoveď. Na postoch našich zamestnancov pracujú výhrade skúsení odborníci, ktorí poznajú hĺbkovú čistiacu metódu do detailu. Zároveň majú bohatý register znalostí spojený s najmodernejšími metódami a technológiami čistenia podláh a kobercov.Škvrny na koberci - Ako vyčistiť

Preto možno neprekvapí, že naši vyškolení profíci dokážu presne určiť, aký druh čistiacej chémie treba v danom prípade použiť a prečo. Majú tiež schopnosť povedať z akého materiálu sú podlaha alebo koberec vyrobené, čo znamená, že majú jasno v tom, aký druh ošetrenia bude najúčinnejší a najvýhodnejší.

Tipy a triky na čistenie kobercovMožno ešte niekoľko postrehov k metóde extrakcie. Systém pracuje so silou teplej vody a chemického čistidla. Ako sme spomínali, metóda nemá predpoklady prenikať do hĺbky, takže sa pri samotnom čistení nečistoty len vyplavia na povrch. Odtiaľto sa potom alergény, špina alebo mikroorganizmy dostávajú samovoľne do okolia, čo môže nepriaznivo ovplyvňovať prítomné osoby alebo aj domáce zvieratá.

Ako už napovedá samotný názov…

Ako už napovedá samotný názov hĺbkové strojové čistenie preniká až do štruktúry koberca alebo podlahy. Pri svojej činnosti využíva špecializovaný, výkonný a veľmi účinný kotúčový stroj s rotačnými kartáčom. Toto zariadenie vie ukázaťť nielen svoju silu a energiu, ale voči kobercu alebo podlahe ostáva nanajvýš šetrné a ohľaduplné.Tipy a triky na čistenie kobercov

Plochu nikdy nepoškodzuje a všetky prítomné nečistoty odstraňuje viac ako spoľahlivo a účinne. Pochopiteľne, že do okolia sa neuvoľňujú zdraviu škodlivé mikroorganizmy. Za upozornenie stojí aj skutočnosť, že náš stroj dokáže vlas koberca nadýchať a prevzdušiť.

Je zbytočné prízvukovať, že na lesknúcu sa podlahu alebo krásne čistý koberec iba sila stroja stačiť nebude. Nezastupiteľnú úlohu preto zohráva jedinečná a dokonale pracujúca čistiaca chémia. Jej vlastnosti sú také ojedinelé, že sa dá sotva s niečim iným zrovnávať. Pomáha nám z materiálu odstrániť všetky nečistoty a vytvoriť základ pre úspešné finále.

Mechanický pohyb stroja vytvára…

Škvrny na koberci a ich odstraňovanieMechanický pohyb stroja vytvára na ploche veľmi rýchlo hustú, aktívnu penu. Tá potom pracuje ako nekompromisná, čistiaca hubka a nabaľuje na seba všetku špinu, roztoče i alergény. Celú čistenú plochu naviac poriadne vydezinfikuje, čo je ďalším veľkým bonusom.

Bez preháňania sa dá preto povedať, že práve niekde tu leží aj trvalý a pevný základ kvalitatívneho rozdielu medzi zastaranou, neefektívnou extrakčnou metódou čistenia a hĺbkovým strojovým čistením, ktoré ponúka klientom spoločnosť A SERVIS LIPKA.  

Po ukončení tejto fázy spojenej s výkonným strojom, unikátnou chémiou a účinnou penou, naši zamestnanci privolajú na pomoc extra silný trojmotorový vysávač. Vďaka jeho sústredenej energii veľmi rýchlo odsajeme z povrchu aj z hĺbky, všetku uvoľnenú špinu aj prebytočnú vodu.

Nedá sa nespomenúť…

Nedá sa nespomenúť, že práve v tomto bode extrakčná metóda zlyháva. Jej nemoderný technologický postup „naleje“ počas čistenia do koberca, či podlahy, pomerne veľké množstvo vody, ale technicky ho už nedokáže účinne odstrániť. Jediným riešením je čakať.Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenie

A tak každý klient – bez vlastného prispenia a určite neochotne – musí počítať s tromi až deviatimi hodinami, kým ošetrená plocha celkom vyschne. Je to nepraktické, časovo obmedzujúce a z pohľadu celkového výsledku dosť rizikové, keďže voda má vždy a všade svoju tvrdú hlavu.

Naproti tomu spoločnosť A SERVIS LIPKA ponúka na konci svojej práce nielen suchý koberec či podlahu, ale aj čistú plochu, ktorá je naviac dokonale zbavená rôznych pachov. Domáce zvieratá, kuchyňa, cigarety, alkohol. Toto všetko je len zlomok zdrojov, odkiaľ sa pachy do podlahy a koberca môžu dostať.  

Popri tejto informácii…

Škvrny na koberci - Ako vyčistiťPopri tejto informácii, by sme ešte raz veľmi radi pripomenuli výnimočné vlastnosti nášho čistiaceho kotúčového stroja. Najmä jeho vysokú účinnosť, multifunkčnosť a dokonale vyladený výkon na každom type povrchu. Tieto jeho nespochybniteľné a nanajvýš moderné prednosti potom vytvárajú záruku, že dokážeme zaistiť skutočne hĺbkové a detailné vyčistenie každej podlahy.

Naši klienti preto môžu s istotou a bezpečne počítať s tým, že v každom prípade dosiahneme skvelé výsledky, napr. pri čistení linolea, marmolea, plávajúcich podláh, kameninových a betónových plôch alebo podláh z dreva. Pre skúsených odborníkov spoločnosti A SERVIS LIPKA a ich špičkové strojové vybavenie tak nie sú plochy a druhy nečistôt, ktoré by pri vynaloženom úsilí nezvládli.

Asi to pre laika na prvý pohľad vyznie príliš jednoducho, ale pri akejkoľvej zákazke sa náš tím spolieha na predovšetkým na jediné: praxou preverný a vysoko účinný technologický postup, podporený kvalitou a znalosťami našich zamestnancov.

Na úvod každého čistenia znečistenú…

Na úvod každého čistenia znečistenú podlahu veľmi starostlivo, precízne a trpezlivo vydrhneme. V tejto fáze získava kotúčový výkonný stroj maximum účinnej pomoci vo vysokofunkčnej, unikátnej čistiacej chémii, ktorá na trhu s čistiacimi prostriedkami zaujíma popredné miesto.Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenie

Vo chvíli, kedy naši skúsení profesionáli považujú povrch podlahy za bezchybne vykartáčovaný, začína druhá časť ich práce. K slovu prichádza extra silný, trojmotorový vysávač. Týmto strojom zlikvidujeme nečistoty a mastnotu, ktoré sa na ploche zhromaždili po práci s kotúčovým strojom. Zároveň tiež odsajeme prebytočnú vlhkosť a vodu. Pri tejto činnosti sa hodí špeciálna úprava vysávača – hubica s gumovými lištami.

Povrch danej podlahy je po ukončení vysávania zdravotne nezávadný a hygienicky čistý. Napriek tomu nasleduje ešte jedno umytie celej plochy, výlučne čistou vodou. Dôvod je prostý – neutralizácia účinkov chemického roztoku. Podlahu potom necháme pomaly vysušiť.

Radi by sme zopakovali…

čistenie kobercov, sedaček, čalúneniaRadi by sme zopakovali, že kotúčový stroj používaný spoločnosťou A SERVIS LIPKA je jediným zariadením, ktoré zvládne celkové, aj detailne čistenie rôznych typov podlahy. Ide o zariadenie s hmotnosťou asi 50 kilogramov, pracujúce s prítlakom smerujúcim na čistiaci kotúč s priemerom asi 45 centimetrov. Používame dva nástavce, ktoré dovoľujú vyčistiť aj podlahu, ktorá by sa už mohla prakticky vyhodiť.

Zákazky realizujeme podľa časových možností klienta, aby sme čistením neobmedzovali prevádzku v konkrétnych priestoroch. Ak čístíme frekvetnované miesta, napríklad podlahu v úrade alebo banke, jestvuje predpoklad, že onedlho sa povrch opät zašpiní a poničí.

Vtedy navrhujeme, aby sa takto namáhaná podlaha navoskovala špeciálnym chemickým voskom. Ide o nanášanie priemyselného voskového polyméru v procese tzv. fluatácie. Podlahu touto formou zakonzervujeme a chránime pred poškodením. Navoskovanie prináša aj protišmykový efekt, čo predstavuje záruku oveľa vyššej bezpečnosti. Platí to najmä o priestoroch, kde sa na podlahu dostane voda.

Ochranný polymér nanášame na priemyselné…

Ochranný polymér nanášame na priemyselné, betónové podlahy, drevené a plávajúce podlahy, linoleum, marmoleum, liate alebo epoxidové podlahy, či kamenné dlažby. Svoje vlastnosti si zachová až 1 rok. Potom podlahu vosku zbavíme a nanesieme novú vrstvu.

Pred časom sa nám ozval majiteľ malého call centra s prosbou o vyčistenie podláh. Už v telefóne bolo jasné, že ide o zodpovedného a uvážlivého človeka. Popisoval nám, že podlahy necháva pravidelne čistiť. Ale momentálne sa mu zdá, že to nie je ono. Bol by skrátka rád, keby ich videli oči profesionála. A následne im dodali potrebný lesk.

Dohodli sme sa na termíne, pričom sme k hĺbkovému čisteniu mali pridať aj voskovanie. Všetko bežalo podľa našich zabehaných návykov. Takže sme si zbalili všetko potrebné pre profi čistenie podláh a zazvonili pri dverách call centra.

Následne sme naštartovali náš kotúčový stroj…

Následne sme naštartovali náš kotúčový stroj a dali sa do práce. Vďaka jeho dvom nástavcom máme záruku, že chemické čistidlá sa dostanú bez problémov až do hĺbky podlahy, a tak nám ju, s pomocou tlaku, pomôžu precízne vyčistiť. Prirodzene, tento extra stroj je len polovica, tu druhou sú naši odborne vyškolení a skúsení ľudia.

Vždy, pri každej jednotlivej zákazke, sledujeme individualitu a osobnosť klienta, jeho nároky a predstavy. Zásadne nepoužívame univerzálne pracovné šablóny. Klient má nárok na jedinečný prístup presne tak, ako podlaha, koberec alebo okno. Iba tak je možné dosiahnuť špičkový výsledok a vybudovať si jeho trvalú dôveru.

Po vyčistení podláh v call centre nasledovalo ich navoskovanie priemyselným polymérom. Týmto krokom dokáže naša spoločnosť A SERVIS LIPKA predĺžiť životnosť podlahy aj niekoľkonásobne. Na konci zákazky sme opäť raz cítili pocit zadosťučinenia a mali radosť z dobre odvedenej práce. Radosť, ba až nadšenie bolo vidieť aj u majiteľa call centra, ktorý nám srdečne ďakoval za krásne čisté a oživené podlahy.