Ako bez šmúh umyť oknoNa tú zákazku si spomínam veľmi dobre, veď niečo podobné sa nestáva tak často. Navyše išlo v istom zmysle o vtipnú príhodu, takže sme o nej medzi sebou hovorili dosť dlho. To viete, vyhľadávaná upratovacia spoločnosť akou je tá naša – A SERVIS LIPKA – má stále nové príležitosti spoznávať desiatky možností, ako si poničiť koberece alebo okná. Umývanie okien Bratislava.

V tom telefonáte sa miešala láska, romantika a zábava, takže človek mal pocit, že počúva príbeh z červenej knižnice. Ale po poriadku. Volal nám mladý muž, snáď okolo tridsiatky. Cítili sme, že sa mu do celej tej debaty akosi nechce, no stačilo trochu chlapského povzbudenia a psychológie, aby sa napokon rozhovoril.umývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domy

Podľa jeho slov žije v malej dedinke kúsok za Bratislavou v staršom dome, ktorý zdedil po rodičoch. Dom je pre jedného dosť veľký, ale zatiaľ nemal šťastie na tú pravú. Aj keď jeho aktuálny problém s poznačenými oknami možno považovať za dôsledok nepokojného srdca.

Sám nevie ako, ale počas fašiangovej zábavy v kulturáku preskočila medzi ním a jeho niekdajšou spolužiačkou zo základnej školy nečakaná iskra. Roky sa nevideli, keďže ich život rozfúkal, ale ten večer chcel všetko zmeniť. Tancovali, bavili sa bez prestávky hovorili. Poznáte to – motýle v bruchu mali dupľovaný letecký deň.

Potom sa začali…

Čistenie okien BratislavaPotom sa začali veci uberať akýmsi samospádom, takže dvojica sa nenápadne dostávala do rečí okolia a jej aktivity pozorne sledovalo celé ženské osadenstvo ulice. Aj náš mladý muž si sprvu myslel, že sa jeho všedné dni odrazu prevrátili. Niežeby spriadal riskantné plány ženitby, nebodaj rovno rodinného života, ale sem-tam sa cítil ako vymenený.

Po niekoľkých mesiacoch ale prišlo u mladého muža trpké vytriezvenie. Priateľka začala na nášho klienta vyvíjať čoraz sústredenejší, taký ten nežne neústupný a ťažko rozdýchateľný tlak, aby sa už konečne vyjadril aké sú jeho ďalšie úmysly s ich budúcnosťou. Napokon, všetko sa vyvíjalo celkom plynule a logicky.

Pochopiteľne, že túžila počuť slová o možnom spoločnom živote a tak približne a podobne. Ak by však medzičasom mladý muž zo svojej vášne neprecitol a nemal z okolia mnohými zdrojmi potvrdené, že slečna je nezdravo jazyčnatá, značne manipulatívna a dosť panovačná dáma, možno by v tej chvíli prikývol.Umývanie výškových budov - Práce vo výškach

Urobil však, čo urobiť musel a perspektívy spoločného okná do ulice, veľmi slušne, citlivo a s racionálnym vysvetlením odmietol. Pár dní po tom náročnom večernom rozhovore sa nedialo vlastne nič. Dokonca nadobúdal pocit, že sa hladina upokojila a dvaja rozumní, dospelí ľudia ostanú dobrými priateľmi, ktorí k sebe nemajú nikdy ďaleko.  

Asi po troch dňoch…

Asi po troch dňoch ho však jeho slečna jednoznačne vyviedla z omylu. Začalo to už pri ceste autobusom smerom z mesta. Urobila mu pred usadenými spoluobčanmi a osadenstvom autobusu takú odpornú scénu, že v strese a roztrasený radšej vystúpil dve zastávky pred dedinou. Domov prišiel až za tmy, pevne odhodlaný, že nikdy viac.

Umývanie okien – Výškové práceCelou cestou sa tak naivne presviedčal, že to hádam tým big výstupom v buse skončilo, no ešte v ten deň, pár minút po polnoci prišlo nečakané, bezmála sicílske rozuzlenie. Mal ešte dajakú nutnú prácu pri kompe, takže nespal.

Odrazu sa z ulice ozval hlas jeho priateľky, ktorý ostro prebudil susedov, psov aj ospanlivé myšlienky. Žena mu v nezabudnuteľnej, hlasovo ojedinelej etude dala nespochybniteľne najavo, čo si o ňom ako mužovi a priateľovi myslí, akým je vlastne úbožiakom a ako strašne, a hlavne nedopustiteľne ju sklamal a podviedol.

Vrcholom jej polnočného vystúpenia bola asi desiatka vajec, ktoré priamo z jej kabelky lietali na okná jeho domu. Snažil sa ju upokojiť a hovoriť s ňou.  Prosil ju nech radšej vojde dnu, aby ľuďom nehrali divadlo, no márna lásky snaha. Keď sa jej minula vaječná munícia, otočila sa na opätku a bez slova odišla. Bolo po všetkom, a to nadobro.Umývanie okien vo veľkých výškach

Ráno ho sledovali…

Ráno ho sledovali zvedavé pohľady okolia, no zvládal to. Potom pomaly prišla sobota a ľudia sa už venovali celkom iným starostiam. On ale musel vyriešiť nemilý problém vajíčkami a nechutne polepenými oknami. Takmer každé z vajec bolo mierené presne, takže bieložlté fľaky svietili doďaleka a smutne mu pripomínali, čo sa udialo.

Snaha vyčistiť všetky tie uschnuté, lepidlo pripomínajúce mapy, sa pri domáckom čistení akosi míňala účinkom. Použil bežný, od mamy odpozeraný postup a maximálne sa pritom snažil. Treba uznať, že čo-to z skiel a rámov zišlo dole, no okná ešte stále vyzerali odpudivo.

Na druhej strane by nemal najmenší problém povypytovať sa svojich susediek. Ktovie, možno majú v zálohe dajaký osvedčený recept, ale ešte stále ho prenasledoval prízrak polnočného predstavenia, takže nenabral dosť odvahy. Spoľahol sa preto na web a odkazy tých, ktorí umývanie okien zverili do rúk profesionálom.

Umývanie okien vo výškach pomocou horolezeckej technikyPostupne sa mu na obrazovke kompu začalo vo veci vyjasňovať. Kopu kladných recenzií, pozitívnych hodnotení a klientských poďakovaní objavil pri našej spoločnosti A SERVIS LIPKA, ktorá sa okrem komplexného čistenia kobercov, venuje aj oknám, resp. iným upratovacím prácam. Nemal chuť pátrať ďalej a tak do našej firmy zavolal.

Až k tomuto okamihu…

Až k tomuto okamihu hovoril predovšetkým náš nový klient, takže teraz prišiel rad aj na nás. V prvom rade som sa mladému mužovi poďakoval za prejavenú dôveru a želanie, aby nepríjemný problém s jeho znečistenými oknami vyriešila práve naša spoločnosť.

Ubezpečil som ho, že upratovacia firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývanie okien Bratislava, považuje svojho zákazníka za stredobod celého svojho snaženia. Každodenné úsilie je preto nekompromisne podriadené jedinému cieľu – poskytovanými službami splniť predstavy každého klienta.

Som presvedčený, pokračoval som ďalej, že naša originálna a praxou overená čistiaca metóda si s dokáže s oknami poradiť celkom štandardne a k vašej spokojnosti. Snáď budete súhlasiť, ak si teraz spoločne dohodneme vami preferovaný termín a čas.Umývanie okien a výškových budov

Radi vás navštívime a všetky znečistené okná primeraným spôsobom ošetríme. Muž veľmi rád súhlasil, dokonca bolo na jeho hlase cítiť, že sa mu uľavilo. A tak sme mali v našom pracovnom diári o dva dni poznačené okná nášho nového klienta.

Mimochodom, pán chcel termín na sobotu, lebo v rámci týždňa je vraj momentálne vyťažený a domov chodí až v noci. Pre firmu A SERVIS LIPKA a jej zamestnancov je ale takéto klientské želanie normálnou a bežnou pracovnou rutinou, keďže mnohé svoje výjazdy a služby realizujeme počas víkendových dní celkom bežne.

Klienti tento náš flexibilný…

Umývanie okien aj vo výškachKlienti tento náš flexibilný prístup k ich objednávkam oceňujú a počas osobných rozhovorov ho často a radi pochvália. V konečnom dôsledku ale tento časový faktor predstavuje len integrálnu súčasť našej firemnej kultúry a vzťahu k zákazníkovi. Nič viac, nič menej.

Dom nášho klienta stál na konci ulice a už na prvý pohľad vyzeral celkom útulne. Jeho slová o škadredých fľakoch z presne mierených vajec neklamali. Tie nepekné škvrny boli skutočne výrazné a značným spôsobom škodili vzhľadu celej fasády. Nič, povedal som, ideme na to. O pár hodín sme s kolegom hotoví a verím, že s našou prácou budete spokojný.spôsob ako umyť okná

Stačilo sa okien dotknúť a bolo jasné, že bez škrabky a jej ostria sa nezaobídeme. Podobné vysušené fľaky a škvrny poznáme aj z rôznych stavieb, kde ich zapríčiňuje najmä stavebná chémia. Môže ísť o farby, silikón, stierky alebo lepidlá. S takýmito karambolmi preto máme dostatok skúseností, aj keď vieme, že ide o dosť pracný proces čistenia.

Vzali sme si teda na pomoc škrabku a postupne, pomaly a systematicky sme začali okná zbavovať stôp po vajíčkach. Iba na okraj. Použitie ostrej škrabky je vždy vysoko efektívne, ale býva na prospech veci, keď ho máte – ako sa hovorí – už poriadne v rukách.

Nejde tu len o možnosť…

Nejde tu len o možnosť nežiadúceho úrazu, ale najmä kvôli riziku, že sa náhodou podarí poškriabať rámy okien alebo samotnú sklenenú výpĺň. Aj preto je treba postupovať opatrne a sústredene. Povedzeme si priamo, že zákazník si u nás objednal umytie a čistenie okien. Nestojí o ich poškodené časti alebo iné mínusky na vzhľade.

Ako umyť okná po stavbárochKeď už bolo jasné, že profiškrabky splnili svoj dôležitý diel práce, nastúpil na scénu tzv. rozmyvák. Ide o extra silný a účinný roztok teplej vody a rokmi odskúšaného typu chemického saponátu. Bez jeho prispenia by nebolo možné okná účinne zbaviť prachu, mastnoty a iných nečistôt. Koniec-koncov, je to nevyhnutný technologcký krok.

Aj v tejto fáze pracujú naši vyškolení a skúsení ľudia postupne a precízne. Upratovacia firma A SERVIS LIPKA totiž pod pojmom „umývanie okien“ chápe komplexnú, modernú službu. Nejde nám teda len o efektné vyčistenie skiel, ale aj rámov a parapetných dosiek.Čistiace práce vo výškach‎

Počas práce s našim  „priateľom rozmyvákom“ preto nevynecháme ani jediný centimeter konštrukcie okna. Saponátový roztok sa tak dostáva aj do skrytých a menej dostupných miest. Patrí sa zdôrazniť , že tento postup je trvalou súčasťou našej dlhoročnej a klientom overerenej predstavy o skutočnej kvalite všetkých upratovacích služieb.

Skrátka naša spoločnosť…

Skrátka naša spoločnosť a jej zamestnanci chcú, aby každý jeden zákazník získal dokonale, starostlivo umyté a ošetrené okno, a nielen jeho najviac viditeľné časti alebo dokonca iba sklenenú výplň. Takéto uvažovanie je nám cudzie a vysoko neprofesionálne.

Ďalšou etapou je použitie stierky s kvalitnou gumenou lištou. Vďaka nej zbavíme akékoľvek okná zvyšnej vody a vlhkosti. Pozor, tento krok netreba vnímať len ako súčasť dlhej tradície, nebodaj ako samoúčelnosť. Jeho účinok totiž priamo súvisí s našou čistiacou metódou a jej prepracovanou technológiou.

Okná sa z nášho pohľadu dajú lešiť len celom suché, čisté a hladké. Funkčná gumená stierka tak výrazným spôsobom uľahčuje posledný, vizuálne najzaujímavejší krok, teda leštenie. Spoločnosť A SERVIS LIPKA svojim zákazníkom ponúka špecifický, a zároveň veľmi účinný, stále oceňovaný spôsob, ktorý nazývame – suché leštenie.

Jeho podstatou je skutočnosť, že naši zamestnanci zásadne nepoužívajú chemické, parfémované leštidlá, ktoré stačí na sklo nastriekať a poriadne pretrieť. Zo skúseností a slov nezávislých odborníkov vieme, že chemické leštenie neponúka dostatočnú kvalitu a prináša skryté problémy. Ak môžem, pár slov k ich podstate.

Zimné záhrady, skleníky, okná-umývanie, čisteniePo vyleštení bežnou chémiou vzniká na okne mikrofilm, niečo ako lepivá vrstva, ktorá sa deň po dni stáva nepriateľom čistého okna. Na jej povrch sa totiž začne rýchlo zachytávať špina, poletujúce nečistoty, prach alebo peľ zo vzduchu. Stačí len krátky čas a okná sa začnú nápadne podobať tým, ktoré sme pred pár týždňami, často aj dňami, pracne umývali a leštili.

Špeciálne leštenie okien…

Špeciálne leštenie okien od upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA je iné, aj keď o trošku viac pracnejšie a časovo náročnejšie. V prvom rade treba povedať, že leštíme zásadne suchým spôsobom, takže u nás nemá šancu žiadna, ani tá naj chémia. To je podstatné.

Jediné, čo potrebujeme sú kvalitne vyškolení ľudia, čistá bavlnená tkanina a sila trénovaných svalov. Leštíme pomaly, sústredene a systematicky, takže na konci tejto etapy má klient pred sebou dokonale čisté, žiarivé a lesknúce sa okná – vizitka práce a mena našej firmy.

Výhody? Okrem jednoznačného vzhľadu, nespochybniteľnej kvality a skutočného lesku sa môže každý náš zákazník spoľahnúť na to najpodstanejšie. Takto vyleštené okná mu totiž vydržia čisté a žiarivé podstatne dlhšie. To napokon potvrdzujú roky našich spoľahlivých služieb a spokojných zákazníkov.

Príčinou tohoto skvelého bonusu, je najmä krásne hladká plocha, ktorá nedáva nečistotám a prachu z okolia žiadnu možnosť, aby sa na nej zachytili a postupne ju pokryli sivým povlakom. Zákazníci, ktorí majú o týmto systémom leštenia osobnú skúsenosť, potvrdzujú, že tento rozdiel je skutočne markantný.

Keď sme s prácou…

Keď sme s prácou a čistením okien na dome skončili, klient zhodnotil výsledok našej práce lakonicky, ale veľmi výstižne – to je úplná špica, páni! Zrejme sme sa naozaj snažili, lebo na oknách nebolo po nedávnej vajíčkovej paľbe ani pamiatky. Samozrejme, že s čistými a ošetrenými oknami získala plus aj fasáda domu, takže už zďaleka bol pohľad na ňu príjemný.

Už sme sa s kolegom vlastne postupne balili a lučili, keď ma ešte napadlo, že ponúknem nášmu klientovi možnosť nano impregnácie okien. Vysvetlil som mu, že dom stojaci na konci ulice dostáva od počasia zabrať viac ako ten, ktorý stojí v rade s inými. Možno aj preto by stálo za úvahu aplikovať na jeho okná nano impregnáciu.Umývanie výloh, odstraňovanie fólií a polepov

Nano náter účinne odpudzuje prach a nečistoty, takže okná sa nemusia zvonku umývať tak často. Postačí len bežný dážď a okno je opäť vzorovo čisté. Samozrejme, že je to na jeho rozhodnutí, ale keby mal záujem, stačí do firmy A SERVIS LIPKA zavolať, ostatné už radi a rýchlo zariadime.

Zákazník našu ponuku veľmi ocenil a prisľúbil, že bude o nej premýšľať. Zároveň nám ešte raz poďakoval za profesionálnej odvedenú robotu, pričom nám ukázal displej mobilu, kde sme videli čislo k nám do firmy. To viete, doplnil so širokým úsmevom, perfektné služby ako sú tie vaše sa hodia vždy, a nielen mne.