Medzinárodná spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. realizuje upratovacie služby. Na rozdiel od iných upratovacích firiem sa k spokojnosti našich klientov snažíme uberať cestou komplexných služieb a zverené zákazky vykonávame na kľúč, tzn. od úvodného upratovacieho projektu s cenovou kalkuláciou, až po samotné vykonanie zmluvy vrátane akýchkoľvek doplnkových a dokončovacích prác

 

voskování 2

 

Kvalitné voskovanie podláh

 

Pri dodržaní postupu fluatácie získajú ošetrované podlahy nielen perfektný vzhľad, ale aj protišmykovú povrchovú úpravu. Chráni podlahy pred zanášaním nečistotami a predlžujú ich životnosť, čo ocenia zákazníci ako pri luxusných drevených podlahách, tak pri kamennej dlažbe, keramických dlaždiciach, linoleu a i. Výhodou polyméru je, že na podlahe nie sú tak vidieť stopy, získa antikĺzavú ochranu a rozhodne sa vďaka nemu podlaha lepšie udržuje. Na podlahu dávame prevažne pololesklý vosk. Za pomoci kotúčového stroja musíme polymér do podlahy votrieť 2-3x tak, aby sa vytvorila kompaktná vrstva, ktorá zaistí podlahe pružnosť, elasticitu, protisklz. Je vhodný do interiéru pre mäkké elastické podlahy, tzn. laminát, PVC atď. Používame kvalitný nemecký pololesklý vosk PKD – odolný polymér s dlhou životnosťou – až 3 roky. Opätovnú renováciu podlahy je potrebné zvážiť, v závislosti od stupňa zaťaženia a od spôsobu bežného čistenia môže táto situácia nastať napr. každých 12 -18 mesiacov. Staré ochranné vrstvy, polymérne vrstvy, tvrdé nečistoty a iné usadeniny, ktoré narúšajú vzhľad povrchu, budú opäť odstránené a následne Vám môžeme naniesť novú ochrannú vrstvu polyméru.

Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. patrí medzi profesionálne upratovacie služby. Počas niekoľkých rokov sme sa vypracovali v premyslenú kompaktnú upratovaciu firmu so širokým poľom pôsobnosti a svoje skúsenosti neustále vyvíjame. Máme spoľahlivých zamestnancov, na ktorých sa môžete vždy obrátiť, radi Vám s Vašou požiadavkou poradia. Každý zamestnanec a pracovník našej firmy je plne preškolený podľa nášho interného manuálu, keďže podstata kvalitných a profi-upratovacích služieb našej firmy spočíva v metódach, prístupe, prípravkoch a technickom zázemí firmy.

 

voskování 1

 

Strojové čistenie podláh

 

Pokiaľ potrebujete kvalitne vyčistiť podlahy, nestrácajte zbytočne čas zisťovaním postupov a prípravkov ideálnych práve pre Vašu podlahu a radšej sa s nami spojte. Obratom Vám zabezpečíme odborníka, ktorý sa dokonale postará práve o Vaše podlahy. Na úspešné strojové čistenie podláh používame kotúčový stroj, ktorý zaistí detailné a hĺbkové vyčistenie. Na kotúčový stroj je možné použiť nadstavec tzv. držiak padov alebo silónovú kefu. Je možné využiť aj tretí nadstavec, čo je tvrdý drôtený kotúč Tinex. Zdôrazniť musíme, že neexistuje účinnejší drhnúci stroj, ako je tento jednokotúčový stroj. Veľké a malé podlahové automaty, ktorých prítlak na kefy nie je vyšší ako 10 kg, sú určené len na bežnú údržbu podláh, nie na detailné a hĺbkové vyčistenie podláh. Váha kotúčového stroja, ktorý používa naša firma, sa blíži k 40 kg. Pri strojovom čistení podláh je veľmi dôležité používať veľmi šetrnú chémiu. Na všetky generálne a hĺbkové čistenia používame zásaditú chémiu. Len na upratovanie po stavebných činnostiach a rekonštrukciách je využitá kyslá chémia, ktorá dôkladne odstráni všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov z podláh. Na iné strojové čistenie podláh sa táto kyslá chémia nehodí, keďže je veľmi agresívna a citlivé podlahy môže poškodiť. V prípade prírodných a kamenných podláh sa táto chémia nesmie použiť ani pri ich čistení po stavebných činnostiach, pretože nepriaznivo ovplyvní konečný vzhľad podlahy. Pri generálnom čistení podláh vždy skúšame niekoľko druhov výkonnej chémie a začíname spravidla od tej najslabšej verzie. Pre podlahu je dôležité vybrať chémiu, ktorá by splnila požadovanú reakciu svoju účinnou zložkou, a aby bola čo najslabšia. Zamestnanci našej upratovacej firmy sú preškolení profesionáli, ktorí vedia ako správne, systematicky a kvalitne ošetriť povrchy.

Pri strojovom čistení podlahy postupujeme tak, že podlahu najprv kvalitne vydrhneme a vykefujeme roztokom vody s chémiou. Pri tvrdých znečistených podlahách je veľmi dôležité zvoliť správne zloženie chémie, postupujeme od najslabšej k silnejšej tak, aby splnila požadovanú reakciu svoju účinnou zložkou. V nasledujúcom kroku roztok s naviazanými nečistotami odsajeme pomocou hubice s gumovými lemami. Táto hubica je napojená na vysoko výkonný vysávač, ktorý dokáže veľmi kvalitne odsať všetku nečistotu. Na záver čistenia podlahu ešte raz namočíme čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme preschnúť. Hĺbkové, generálne, strojové čistenie vykonávame na všetkých typoch podláh: betónové podlahy, podlahy s epoxidovou stierkou, zámocká dlažba, liate podlahy, dlažby – keramické podlahy, linoleá, marmoleá, plávajúce podlahy, drevené podlahy, priemyselné podlahy, mastné a extrémne znečistené podlahy, podlahy po stavbe, podlahy po maliaroch, silne znečistené podlahy po stavebnej činnosti a rekonštrukciách, podlahy chemicky znečistené, podlahy priemyselne znečistené, podlahy znečistené od gumových šmúh a gumových koliesok, podlahy znečistené od špárovacej hmoty, cementu a farieb, možno kvalitne strojovo vyčistiť do hĺbky. Generálnou metódou s kotúčovým strojom a tlakovým vysávaním.

 

myti podlah 1

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a tepovanie kobercov. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu proti graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia . Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob použiť špeciálnu Pieskovačka W 1-40 a abrazíva, t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok, starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.