Dbáme na to, aby s našim programom “STOP GRAFFITI” boli Vaše budovy čisté a opravené. Antigraffitový náter zvyšuje životnosť fasády a má vlastnosť, že sa omietky menej špinia a sú menej zanášané mestskými spádmi. Pri fasádach bez antigraffitového náteru vnikne grafitový sprej veľmi hlboko do jej štruktúry a nemožno ho inak odstrániť, než odrhnutím fasádnej farby. Pretreté graffiti fasádnou farbou bez jeho zoslabenia, často prestupujú a sú viditeľné kontúry. Než nanesieme na fasádu antigraffitovú ochranu, zapravíme drobné dierky silikátovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime, opravíme nerovnosti a obité rohy zapravíme špeciálnym tmelom na fasády. Naši špecialisti, vie opraviť aj poškodené fasády historických budov, na ktoré vo finále nanesieme antigraffitový náter ako ochranu proti graffiti a znečistenia. Opravy a čistenie fasád v programe “Budovy bez grafitového znečistenia a vandalizmu” zabezpečujeme po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku.

 

Keď odstraňujeme graffity z fasád a štruktúrovaných omietok z neošetreného povrchu, je úspešnosť 60 – 90 %. Pri likvidácii graffiti na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby. Fasádnu farbu je potrebné si nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa a pretrieť opravovanú plochu. Zabezpečujeme 90% zhodu s pôvodným odtieňom fasády. K náterom fasády používame kvalitné farby zn. Weber. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu a vykonáme nový náter fasádnou farbou, odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri náteru je v cene zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakovou vodou (v rovnakej výmere ako náter, ak nie je iná domluva). Naše služby opravy fasád, natieranie fasád a čistenie fasád, prevádzame aj vo výškach pomocou vysokozdvižné techniky, lešenie, rebríka, alebo certifikovaných horolezcov. Práca na fasádach pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia tiež rýchlejší a v konečnom dôsledku aj cenovo dostupnejšie.

 

oprava-fasady 1

 

Čistenie fasád

 

Zabezpečujeme kompletné čistenie a umývanie fasád nielen rodinných domov, ale aj veľkých panelákovych budov a komerčných stavieb, ďalej potom múrov, stien a pod. Čistenie fasád realizujeme vo výškach použitím horolezeckej techniky. Prach a rôzne nečistoty sa usadzujú na omietkach, ktoré potom pôsobia zastaraným dojmom. Naše čistenie prežiari fasády na Vašich budovách na toľko, že získajú vzhľad nových omietok. Tlakovým strojom a aktívnou čistiacou zložkou Unisan očistíme celú plochu fasády od všetkých existujúcich prírodných nečistôt, machov a rias. Táto chémia účinne odstráni a vydezinfikuje fasádu. Po vyschnutí fasády, odporúčame naniesť ochranný náter Bellinzoni, ktorý má funkciu difúzneho odporu. Tým zamedzíme vytváraniu vlhkosti a tvorbe zelených rias. Tento náter má tiež funkciu antigraffitovej ochrany. Náter má životnosť 4-6 rokov a ochráni fasádu na Vašej budove.

Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovaniu náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálne pískovačku W 1-40 a obrazivo tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Slovenským pamiatkovým ústavom. Aplikujeme penetráciu a úpravou podkladu povrchu, tryskaním a zjednocovaním povrchu fasády tlakovou vodou, detailne čistíme fasády z ušľachtilých prírodných materiálov, umelého kameňa a obkladov špeciálnou chémiou.

 

cisteni fasad 1

 

Zaistíme najnutnejšie opravy fasád, na ktoré je v pláne aplikovať ochranný antigraffiti náter, alebo náter fasádnou farbou. Schátranú omietku opravíme, praskliny a menšie dierky zapravíme silikátovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime, väčšie nerovnosti a obité rohy zacelíme špeciálnym fasádnym tmelom. Všetky tieto služby Vám urobí náš profesionálny zamestnanec. Po opravení fasády pred náterom fasádnou farbou, je vhodné plochu nepenetrovat. Penetrácia slúži na ucelení a spevnení predchádzajúcich vrstiev náteru. Naša firma vykonáva maľby a výmaľby kvalitnými fasádnymi farbami značky Weber.

 

nátěr 1

 

Široká ponuka služieb firmy A SERVIS LIPKA s.r.o.:

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Máme mnohoročné skúsenosti so strojovým čistením a tepovaním kobercov, ručným tepovaním sedacích súprav, čalúnenia. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených hoci lúhom a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálne Pískovačku W 1-40 a obrazivo tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.