Úprimne veríme, že v istom zmysle ide o veľký a skutočne nečakaný šok, zobudiť sa ráno do práce, v pokoji vychystať seba i rodinu a pri prvom prekročení prahu zistiť, že fasáda domu je počmáraná nezmyselným čarbanicami sprejerov. Vážne, nič, čo by sa dalo závidieť.

Žiaľ,…

cena odstránenie graffitiŽiaľ, takéto situácie už nie sú len „výsadou“ mesta, anonymných ulíc a zákutí, alebo prostredia priemyslených objektov, mostov, oporných múrov a podobne. Graffiti, ako znie až príliš zhovievavé označenie pre tento bezbrehý vandalizmus, si už našlo aj štvrte rodinných domov, vidiek alebo tiché ulice, bezmála mimo civilizácie. Na jednej strane ide o dôkaz aký je svet malý a čoraz viac globalizovaný. Na druhej strane je to signálom, že drzosť sprejerov nepozná hranice. Naozaj ťažko súdiť ako by to okolo nás vyzeralo, keby sa ich výtvory skutočne blížili ku graffiti ako umeleckému prejavu. Ktovie, či by ulice a fasády nechávali ich majitelia vôbec čistiť a chrániť.

Lenže…

Lenže každodenná realita nám v smutnom svetle ukazuje, že pod pojem graffiti sa zrejme nasťahovalo to najúbohejšie, čo sprejerom aktuálne skrsne v hlave. Najrôznejšie kliky-háky, znaky, šifry, podpisy, heslá alebo stručné odkazy. Aj preto býva celá téma tak výbušná, stresujúca a prepieraná vo ako odstrániť graffitiverejnom priestore. Ok, ak všetko zatiaľ vyslovené považujeme za A, zákonite by sa teraz malo vynoriť B. Logika veci taktiež určuje, že s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o odstraňovanie, čistenie, likvidáciu graffiti. Resp. prípadnú účinnú ochranu napadnutých stien alebo fasád najrôznejších typov nehnuteľností – rodinných, firemných, či verejných.

Našťastie,…

Našťastie, nie sú všetci len sprejermi, a preto chodia medzi nami aj ľudia, ktorí vedia ako sa graffiti šikovne zbaviť, prípadne pred nimi ochrániť náš dom alebo sídlo firmy. Z kontextu našej témy vyplývy, že odborná náprava škôd nebude zadarmo, a tak sa mnohí z nás snažia nájsť riešenie aj na vlastnú päsť. Asi je celkom dobré vedieť, že také to svojpomocné, trochu vystresované a poriadne rozčúlené „domácke“ odstraňovanie, pri ktorom ide o snaživé pretretie graffiti farbou, veľmi nefunguje, či skôr – nefunguje vôbec. Graffiti vzniká s pomocou odolných a agresívnych farieb v spreji, ktoré mikro vrstva, či dve, bežnej fasádnej farby nezastavia.

čím odstrániť graffitiSvoje pri…

Svoje pri tom urobí nielen vplyv počasia, najmä slnka. Ale tiež zákonité chemické reakcie farieb, materiálov a prísad vo fasáde. Vrstva použitej farby skrátka po čase vybledne, jej čaro sa postupne stratí a odpudivé graffiti máme späť. A často v ešte horšej podobe ako na začiatku. Takže, čo s tým, aby sa vandalské graffiti na našom dome a jeho fasáde nestalo dlhotrvajúcou, odpudivou nočnou morou? Zrejme to prvé, čo nás po objave sprejrského výtvoru napadne je osloviť dajakú profesionálnu firmu, ktorá má v štíte čistenie a odstraňovanie graffiti.

Aj keď…

Aj keď nechce nikto nikomu vstupovať do svedomia, trh ponúka firmy rôznej úrovne. Niekedy je kvalita ich práce len šikovnou zásterkou ako „uloviť“ najlacnejšie odstránenie graffitiklienta. A tak sa pri výbere tej správnej spoločnosti treba mať na pozore. Raz darmo, aj tu jednoznačne platí, že odborník a profesionál nás vždy niečo stojí. Takže zvoliť naoko lacné, rýchle a málo preverené riešenia skrýva až priveľa rizík. Spomedzi firiem, ktoré nechali za seba hovoriť radšej kvalitu, ústretovosť a ochotu, patrí aj naša upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA. Vo sfére služieb tohoto charakteru sa pohybujeme už viac ako dve desaťročia. Pričom odstraňovanie graffiti, ako aj ich prevenciu, realizujeme na vysokej profesionálnej úrovni.

O kvalitách…

O kvalitách našich pracovníkov a firemných úspechoch, svedčí stále rastúci zoznam  spokojných klientov, najrôznejších spoločnosti, organizácií a firiem, ktoré sú denne prezentované na webe. Vďaka nim má každý klient možnosť overiť si dávne a osvedčené spojenie, že zdrojom skutočnej kvality môže byť len pocitvá a odborne zvládnutá práca. Naša spoločnosť býva v tejto oblasti odborníkmi, ale aj prípravky na odstránenie graffitizákazníkmi, považovaná za jedinú profesionálnu firmu, ktorá klientom garantuje nielen vysokú a ustálenú kvalitu svojej špeciálnej prevencie. Teda tzv. antigraffitovej metódy, ale zároveň aj trvale najnižšiu cenu svojich služieb na trhu.

Firma A SERVIS LIPKA…

Firma A SERVIS LIPKA má tak pre svojich zákazníkov široké portfólio služieb, od likvidácie graffiti, cez odborné čistienie fasád, vykonávanie ochranných náterov alebo antigraffiti nástrekov. V rámci našej každodennej práce realizujeme aj originálny a stále vyhľadávanejší program známy ako Systém čistých budov. Tento program je v podstate špecifickým  druhom účinnej prevencie, či skôr modernej antigraffiti ochrany. A zároveň firemnej schopnosti, ako pružne a dôsledne odstraňovať novovzniknuté graffiti u nášho zákazníka. Klient, ktorý do tohoto špeciálneho programu vstúpi, už nemusí znášať obavy spojené s novými atakmi sprejerov vo svojom okolí.kvalitné odstránenie graffiti

Teraz niečo…

Teraz niečo k samotnému procesu čistenia a odstraňovania graffiti v konkrétnom prípade. Samozrejme, každá fasáda je iná, každú tvorí iný materiál, každá má špecifické vlastnosti. A preto je logické, že každá reaguje na sprejerské farby odlišne. Pochopiteľne, že tomu treba prispôsobiť aj naše čistiace postupy, použitú chémiu a celkovú technológiu. Napríklad ak ide o čistenie farebných sprejov na citlivých prírodných materiáloch, akými sú žula alebo mramorové obloženie stien. Takmer vždy sa vysokoagresívne sprejové farby dostávajú až do samotnej štruktúry kameňa. Porézny prírodný kameň preto býva zasiahnutý až do hĺbky. A to pri odbornom čistení spôsobuje dosť vážne komplikácie.

kto odstráni graffitiNa kameni…

Na kameni sa objavia škaredé fľaky, vytvorené práve týmito farbami. Z pohľadu odborníka býva potom takéto čistenie viac-menej technicky nemožné. I preto je najschodnejším riešením osloviť špecializovanú firmu, ktorá tent typ poškodenia fasády zvláda tak, že plochu prebrúsi. Celkovo zjednotí a ochráni špeciálnym náterom. Ide o tzv. proces kryštalizácie kameňa. Iným technologickým javom je skutočnosť, že pri likvidácii graffiti na rôznych typov omietok by mal zákazník kalkulovať s faktom, že napriek citlivému odbornému čisteniu sprejovej farby, sa zákonite odstráni aj časť pôvodného náteru. Postupuje sa tak, že sa  graffiti vyčistí až do podoby neurčitého tieňa. A potom sa toto miesto pretrie farbou podobnou originálu.

Bohužiaľ,…

Bohužiaľ, stáva sa dosť často, že majiteľ nehnuteľnosti – v čírej netrpezlivosti a spravodlivom hneve – siahne po rýchlom riešení a rozhodne sa zbaviť graffiti tak, že ho skrátka pretrie. Hovoríme, bohužiaľ, keďže tento postup mu nič dobré neprináša. Sprejerská mazanica začne onedlho presvitať a na fasáde sa zjaví znovu, snáď horšia ako na začiatku. Odborné čistenie býva predsa len tou najlepšou a najúčinnejšou alternatívou. odstránenie graffiti z fasádyZ pohľadu správneho technologického postupu treba vedieť, že kvalitné odstránenie graffiti a ošetrenie postihnutej fasády realizuje naša spoločnosť výhradne pri vonkajších teplotách, ktoré dlhodobo neklesli pod 10 stupňov Celzia.

Ak sa…

Ak sa na problém graffiti pozrieme objektívne a očami odborníka, ukazuje sa, že v rámci rôznorodných technologických postupov jednoznačne vyniká najmä moderný systém prevencie. Známy ako antigraffiti ochrana. Jeho trvalú podstatu vytvára špeciálny náter, ktorý jednak účinne bráni novým sprejerským atakom. Ale zároveň efektívne chráni už vyčistenú alebo ešte nepoškodenú plochu pred bežným, avšak agresívnym spadom z ovzdušia. S témou prevencie bezprostredne súvisí aj spomenutý program – Systém čistých budov. Všetkým našim zákazníkom garantuje urýchlené odstraňovanie graffitov spojené s nanesnením antigraffitového náteru. Pričom v tomto zmysle zabezpečuje aj čistenie a servis ošetrenia čerstvo posprejovaných plôch.

Náš systém…

Náš systém pracuje vcelku jednoducho, ale nanajvýš účelne a jeho efektivita je dôvodom vysokej spokojnosti jednotlivých klientov. Krátky popis odstránenie graffiti z betónufungovania možno napovie viac. Ak si zákazník nechá na fasáde firmou Graffiti, odstraňovanie Bratislava, odstrániť graffiti a plocha bola ošetrená antigraffiti náterom, bude ho likvidácia nového graffiti stáť menej ako bežné čistenie. Samozrejmým prvkom tohoto procesu je taktiež obnova antigraffiti náteru. V tejto chvíli je teda jasné, že drvivú väčšinu problémov, ktoré graffiti so sebou prináša, môže klient vylúčiť s pomocou dobre zvolenej a kvalitnej antigraffiti ochrany. Tento progresívny systém prevencie momentálne predstavuje preverený technologický postup, ktorý umožňuje odstránenie graffiti čmáraníc aj bez poškodenia fasády.

Aplikácia…

Aplikácia antigraffiti AGO náteru postupuje asi takto. Ak ide o ochranu hladkej fasády, plocha sa natrie trikrát. Steny a fasády so štrukturovaným odstránenie graffiti z tehálpovrchom, nerovné alebo pórovité, potrebujú šesť až dvanásť vrstiev náteru. Antigraffiti náter typu AGO sa nanáša na rôzne druhy povrchov, medzi ktorými sa objavuje i marmolit. Tento druh fasádneho materiálu je vo vzťahu ku graffiti veľmi zraniteľný. Aj preto sa v každom smere vypláca, ak býva marmolit preventívne ošetrený anttigraffiti náterom. Keď totiž takáto stena príde do kontaktu s agresívnou sprejovou farbou, býva už dôkladné  vyčistenie vlastne nemožné. Farba preniká až do hĺbky štruktúry. A tak musí majiteľ – ak pravda nebol použitý antigraffiti náter – zvažovať novú vrstvu marmolitu.

Mimoriadne…

Mimoriadne veľkým plusom antigraffiti AGO náteru je tiež jeho univerzalita. A to vo vzaťhu k materiálom na ktoré sa dá aplikovať. Jedinú výnimku z pravidla tvorí sklo, leštené kovy a dokonale hladké polykarbonáty. Počasi nanášania antigraffiti treba logicky rátať s priazňou počasia. Keďže vonkajšia teplota by nemala spadnúť pod 10 stupňov. Zákazníkov A SERVIS LIPKA radi upozorňujeme aj na – vcelku príjemnú – skutočnosť, že ak bol na budove a jej fasáde realizovaný našou spoločnosťou antigraffiti AGO náter. Spoločnosť majiteľovi garantuje, že akékoľvek nové sprejerské „snaženie“ bude odstránené v lehote 14 dní. Tento skvelý benefit už využívajú klienti z Českej republiky, Slovenska, a najnovšie aj z Rakúska.

Nie…

Nie je z našej hlavy, že túto službu vnímajú klienti naprieč európskymi trhmi ako rukolapný dôkaz, že ich spokojnosť s kvalitou, precíznosťou a ochrana pred graffitidostupnosťou poskytovaných služieb sú pre spoločnosť A SERVIS LIPKA vždy na prvom mieste. V našej spoločnosti už od jej počiatkov totiž platilo a platí, že iba spokojný zákazník je jediným smerom. A cieľom nášho každodenného snaženia. A preto je možné k téme ešte doplniť, že kvalitné a vysoko efektívne odstránenie graffitov zohráva podstatnú úlohu i v našom úspešnom firemnom projekte – Systém čistých budov. Tento presne vyladený model prevencie sa medzi zákazníkmi dobre uchytil a dosahuje čoraz lepšie výsledky, čo je povzbudením aj pre budúcnosť.

Ak sa totiž…

Ak sa totiž nové sprejerské pokusy odstraňujú bez váhania a obratom, sprejerská komunita. Ale aj vandalskí jednotlivci, strácajú záujem ďalej pokračovať, keďže sa im vložená energia a peniaze už nevyplácajú. Treba v tomto zmysle poznamenať, že každé graffiti stojí nemálo eur. Takže okamžitá a rozhodná likvidácia nových pokusov, a to najmä vďaka efektivite antigraffiti AGO náteru, vie sprejerov dokonale znechutiť. Asi by bolo teraz na mieste krátke antigraffitová ochranazhrnutie metódy firmy A SERVIS LIPKA v boji proti graffiti, ktorá umožňuje klientom nielen pokojnejší spánok, ale im prináša trvalú istotu. Napokon, tento preverený postup s úspechom aplikujeme už veľa rokov k plnej spokojnosti našich zákazníkov v celej strednej Európe.

Po telefonickom…

Po telefonickom dohodnutí objednávky dostane zákazník spätne popis zákazky, dohodnutý finančný rozpočet a presné detaily o termíne. Ak je tento návrh odsúhlasený, spoločnosť A SERVIS LIPKA začína s jeho odbornou realizáciou. Mnoho firiem na trhu celkom rado, a pomerne často, atakuje ceny za služby, ktoré A SERVIS zákazníkom ponúka. Argumentom býva, že sú vyššie ako priemer. Po pravde, sumy za čistenie a prevenciu sú v našej spoločnosti o čosi vyššie, no dôvody k týmto čiastkam majú jasné pozadie a dajú sa jednoducho obhájiť.AGO na všetky povrchy

V rámci…

V rámci odvedených prác ponúkame totiž nielen prevernú a dokonale fungujúcu technológiu, ale zasiahnutú plochu dokonale a kvalitne vyčistíme. Navyše, náš moderný a mimoriadne efektívny antigraffiti AGO náter vandalským sprejerom skutočne na dlho. A pritom celkom jednoznačne, prekazí ich „tvorivé čmáranie.“  A naviac, profesionálny a ústretový prístup našej spoločnosti ku každej objednávke, jasne svedčí o celkovom profile a firemnej kultúre A SERVIS LIPKA. Klientovi vieme nielen odborne poradiť, ale aj účinne a trvalo pomôcť. Nedávno sme presne takýmto krokom rady ako odstrániť graffitizbavili starostí manželský pár, ktorý na svojom čerstvo opravenom dome objavili nechutné čarbanice.

Dnes…

Dnes je ich fasáda opäť čistá, a navyše ošetrená antigraffiti AGO náterom. Takže aj pre ďalšie dni a mesiace sa ich pocit spokojnosti a istoty, celkom určite nestratí. Budeme skutočne veľmi radi, ak pri problémoch s vašou fasádou oslovíte práve našu spoločnosť. Naše služby, technológie, no najmä naši skúsení pracovníci vám budú plne k dispozícii.