Koberce Bratislava, tepovanieV mnohých prípadoch to ľudia nemyslia zle, no vec občas nevypáli tak, ako mala. Raz je prvotný nápad viac-menej skvelý, no od začiatku pokrivkáva realizácia. Inokedy sa dá už hovoriť o takmer dokonalom nápade, ktorému však hádžeme po nohy polená my sami. Koberce Bratislava, tepovanie.

Uvádzať tu konkrétne príklady veľký zmysel nemá, keďže by nám určite nestačilo vymedzené miesto, a navyše by sme zrejme vzbudili nekonečné polemiky, ale jeden malý príklad by hádam neuškodil. Takže ho berme skôr ako ilustráciu a hovorme teda o koberci.

Každému z nás je ten poriadny kus textilu dôverne známy, keďže leží v bytoch, domoch, kanceláriách, úradoch alebo hoteloch. Koberec dokáže konkrétne miesto jednoznačne zútulniť, spoľahlivo stlmí nepríjemné zvuky a ťažké kroky, a v mnohých prípadoch pôsobí aj esteticky, takže dané miesto očividne skrášli.

Samozrejme, že okrem plusov má koberec aj svoje mínusy, a práve k nim sa viažu našej úvodné myšlienky „o dobrom nápade a našich občasných zlyhaniach.“ Často sa totiž neborák koberec stáva priamym účastníkom našich koníčkov, rôznych zábav a životných radostí, ktoré jeho čistotu nijako zvlášť netolerujú.

A tak máme po ruke stovky možností, ako náš koberec zašpiniť, znečistiť, či dokonca – aj to sa neraz stáva – poničiť. Čo je zvláštne, vždy ide o nešťastnú náhodu, nešikovnosť alebo zhodu okolností. Takže raz v zhone vylejeme kávu, inokedy červené víno, potom dajakú chémiu alebo lepidlo, a veľmi často o probléme dlhší čas ani netušíme.
Strojové čistenie
Niečo podobné sme v našej upratovacej a čistiacej firme A SERVIS LIPKA zažili prednedávnom. Tiež išlo o výsledok roky uplatňovaného koníčka, či skôr vášne domácej pani. V podstate sa vtedy dosť nešťastne skombinovala veľká láska ku kvetom, stále prítomné riziko svetlého koberca a prirodzene zvedavá, hravá mačka.  

 

Pani mala v obývačke veľkú drevenú stenu…

Pani mala v obývačke veľkú drevenú stenu, či policu s kvetmi, ktoré pravidelne opatrovala, čistila a polievala. V podstate bol jej byt krásnou reklamou na nádheru šťastných kvetov a radosť, ktoré svojej majiteľke prinášajú. V ten deň pani zalievala. Musela byť opatrná ako vždy, keďže v obývacej izbe mala nádherný, starožitný, ale svetlý koberec.

Tento rituál robila už roky, takže pracovala celkom automaticky a suverénne. Keď bola hotová, odbehla si mimo byt. Žiaľ, neposedná mačka zhodila na koberec dva kvetináče s vodou a mokrou hlinou, pričom ju rozniesla po koberci. Naša klientka nám volala s prosbou, či s tým nemôžeme niečo urobiť, keďže ona si na to netrúfa.

A tak sme mali pred sebou novú úlohu. Vyčistiť koberec tak, aby bol ako nový a potešil svoju majiteľku dokonalým vlasom, hebkosťou a vzhľadom. Počas telefonátu sme pochopili, že pani má o téme čistenia a údržby kobercov celkom dobré informácie, keďže nám dala najavo, že extrakčné čistenie si v žiadnom prípade neželá, lebo kobercu môže skôr uškodiť. Naša firma vraj čistí výlučne strojovou metódou a je na ňu obzvlášť zvedavá.

Strojové čistenie

Pani mala skutočne pravdu, keďže naše čistenie – strojová hĺbková metóda – a spomínaný extrakčný spôsob fungujú na trhu ako dve, dokonale odlišné strany jednej mince. Naša spoločnosť A SERVIS LIPKA zažila v tejto oblasti viac ako dvadsať rokov praxe, takže je dokonale oboznámená s každým detailom spojeným s kobercami a ich čistením.

Aj v oblasti upratovacích a čistiacich prác – koberce nevynímajúc – neustále platí, že oveľa dôležitejšie ako slová bývajú činy. A tak je prostým faktom, že na trhu funguje mnoho profesionálnych firiem, ktoré avizujú odborné čistenie koberca, ale spomedzi nich ostáva iba málo, ktoré tento sľub dokážu do bodky naplniť.  

Naša spoločnosť A SERVIS LIPKA sa vďaka odbornosti, svojim ľuďom a komplexnému prístupu ku každej zákazke, zaradila medzi tie, ktoré svoje sľuby plnia a klienta nesklamú. Napokon úspechy na trhoch strednej Európy, teda v Českej republike, na Slovensku, ale tiež v Rakúsku a Nemecku sú toho jasným dôkazom.

 

Kmeňoví zamestnanci firmy…

 

čistírna kobercovKmeňoví zamestnanci firmy sa odbornému čisteniu a ošetrovaniu kobercov venujú v každom okamihu naplno. Snáď toho najspoľahlivejšieho pomocníka v tomto ich úsilí predstavuje výkonný jednokotúčový stroj. Toto jedinečné, spoľahlivé zariadenie, dokáže odstrániť fľaky a škvrny z každého druhu koberca.

Naša firma ale pre svojich zákazníkov zabezpečuje aj iné druhy čistiaciach a upratovacích prác. A tak zvládame profesionálne umývanie a leštenie okien a sklenených fasád, atypických sklenených plôch, analogické práce vo výškach, a taktiež šetrné a odborné odstraňovanie graffiti alebo najrôznejších druhov plesní. K nim možno prirátať čistenie dlažieb, linolea, vinylu, plávajúcich alebo liatych podláh, kameninových i betónových povrchov.

Medzi dôležité a nemenné ciele našej spoločnosti A SERVIS LIPKA patrí aj trvalá a sústredená snaha nestrácať kontakt s modernými trendami v oblasti čistiacich a upratovacích prác. Technológie i technika idú stále dopredu, a tak dnešok mení nielen včerajší postup, ale aj pohľad na kvalitu.  

A preto – ako zohratý tím – neustále vyhľadáme, a vzápätí aj aplikujeme, progresívnejšie, efektívnejšie a výhodnejšie technológie, ktoré našu prácu a spokojnosť klienta posúvajú neustále dopredu. Koniec-koncov, v našej spoločnosti každý zákazník bol, je a navždy ostane stredobodom snaženia a každodennej práce.

Pracovníci A SERVIS LIPKA tak radi svojim klientom poradia, vysvetlia a dokonale ich zorientujú nielen v konkrétnom probléme v ich domácnosti, či firme, ale aj vo zvolenom technologickom postupe a používaných metódach. Celkom jednoznačným príkladom môže byť v tomto smere porovnanie extrakčného čistenia a strojovej hĺbkovej metódy.

 

kam zaviest vyčistit koberecNaša metóda – hĺbkové strojové čistenie… Koberce Bratislava, tepovanie 

Naša metóda – hĺbkové strojové čistenie – ošetruje koberec do hĺbky samotnej štruktúry, takže systém nevynechá ani jediný vlas, či milimeter. Centrom tejto práce ostáva vysoká, stabilná kvalita a precíznosť každého vykonaného kroku.

Touto metódou však navyše dokážeme každučký jeden koberec aj dokonale vydezinfikovať a dokonale hygienicky ošetriť, čo je jedinečný zákaznícky benefit. Žiaľ, opakom týchto slov býva spomínaný extrakčný postup, inak označovaný ako mokré čistenie.

Okrem toho, že je už morálne zastarané, neefektívne a povrch čisteného koberca dokáže pokryť nepeknými škvrnami, úroveň hygienickej čistoty alebo dezinfekcie je pre neho nedosiahnuteľným cieľom.

Iste, každý klient si volí podľa seba, no aj v tomto prípade sa ukazuje, že také tie ľudové, lacné a príliš nenáročné riešenia stoja vo finále oveľa viac, ako investícia do poriadneho čistiaceho systému, napríklad strojovej metódy.

Zároveň ale natrvalo platí, že naša čistiaca metóda nemáva najmenšie problémy s kvalitou, nebodaj poškodzovaním koberca. Cieľom každej zákazky firmy A SERVIS LIPKA je špičkový produkt, teda dokonale čistý, očividne nadýchaný a hĺbkovo vydezinfikovaný koberec, prirodzene s maximálne spokojným klientom.

Už od samého začiatku existencie našej spoločnosti sme svoje zákaznícke služby stavali na modernej technike a špičkových technológiách. Túto dvojicu prirodzene završujú naši profesionálni zamestnanci, takže čistiace práce spočívajú na troch základných pilieroch. Aj preto hĺbková strojová metóda disponuje schopnosťou zvládnuť každú objednávku s maximom kvality a komplexnej efektívnosti.

profi čistenie kobercovZákladným kameňom…

Základným kameňom, ktorý je mimoriadne spoľahlivý a trvalý ostáva výnimočné technické zariadenie – jednokotúčový čistiaci stroj. Toto precízne technické zariadenie má zhruba päťdesiat kilogramov, pričom pri svojom nasadení jedinečným spôsobom využíva rotačné kefy. Sú to práve ony – účinné rotačné kartáče – ktoré systematicky zapracúvajú presne zvolený chemický prípravok, a to až hĺbky čisteného koberca.

Ak tieto výnimočné technologické a technické východiská porovnáme s extrakčným čistením, dokáže firma Koberce Bratislava, tepovanie odstrániť aj tie najhlbšie a najstaršie ponorené nečistoty. Extrakcia v svojom postupe síce špinu taktiež uvoľní, ale kľúčovým problémom ostáva jej celkový výkon a príslušné parametre.

Počas konkétneho využívania tohoto systému v bežnej praxi nie je skrátka technicky možné, aby sa všetka uvoľnená špina dôsledne a bezozbytku odstránila. Čistený koberec sa tak nemôže dôsledne zbaviť všetkých nečistôt, čo z pohľadu metódy predstavuje hádam ten najväčší a očividný nedostatok extrakčného, čiže mokrého systému čistenia kobercov.

Jednokotúčový stroj s rotačnými kartáčmi, unikátna a šetrná chémia plus skúsení, odborne zdatní zamestnanci, tak vytvárajú základ trvalého úspechu hĺbkovej strojovej metódy. Vďaka skvele fungujúcemu stroju sa chemický roztok dostane až do samotnej štruktúry koberca. Tento proces čistenia trvá dovtedy, kým z koberca nie sú odstránené všetky nečistoty.

Jedna dôležitá poznámka. Počas popisovaného procesu hĺbkového strojvého čistenia sa ale koberec zbavuje nielen nečistôt, no z koberca zároveň zmiznú aj všetky prítomné, ľudskému zdraviu škodlivé látky, ako alergény, roztoče alebo mikroorganizmy. Po ukončení strojového  čistenia je potom koberec perfektne čistý, krásne vonia, má späť svoju hebkosť, ale čo je naozaj pozoruhodné, ostal do hĺbky vydezinfikovaný.  

kdo čistí koberce

K celkovej kvalite vyčisteného koberca…

K celkovej kvalite vyčisteného koberca prispieva ešte ďalšie technické zariadenie. Je ním vysokoúčinný, trojmotorový vysávač. S pomocou jeho extrémnej sacej sily, ktorá spĺňa aj vysoké parametre ochrany čistenej plochy. Nebýva žiadny problém odstrániť z koberca zbytky peny, uvoľnené nečistoty, ale tiež mikroorganizmy a iné nebezpečné látky.  

Tento silný vysávač ponúka ešte ďalší, zaujímavý benefit. S energiou jeho trojice výkonných motorov firma A SERVIS LIPKA zvládne dôkladné odstránenie všetkej zvyšnej vody. Ktorá na ploche ostala po etape čistenia s jednokotúčovým strojom. Tento postup tak cielene a veľmi efektívne pomáha, aby bola pri každej zákazke dosahovala nielen výnimočná finálna kvalita. Ale i maximálna spokojnosť každého nášho zákazníka.

Ešte niekoľko detailov k téme vody a koberca, resp. použitej extrakčnej technológie. Počas extrakčného – mokrého čistenia – každý ošetrovaný koberec do seba prijme až príliš veľké množstvo vody. Táto metóda však nedisponuje primeraným výkonom, takže vodu nezvládne z tela koberca efektívne odstrániť. Je preto logické, že sa všetka zvyšková voda a vlhkosť následne ukladá v koberci.
kdo čistí koberce 
Klient tak musí – chtiac-nechtiac – trpezlivo a s nemilou časovou stratou vyčkať. Kým sa množstvo vody z koberca vysuší prirodzenou cestou samo. Je pochopiteľné, že tento fakt predstavuje pre každého klienta veľké mínus v celej zákazke. Takéto zbytočné čakanie vie  zaplniť priestor od troch až do deviatich hodín, čo je – pri všetkej úcte – vážne priveľa.

Lenže tento „konflikt“ extrakcie a zákazníka ticho pokračuje. Veľké množstvo zbytočne zadržiavanej vody postupne na povrch koberca vyplaví nečakane veľké množstvo nečistôt. A dlhodobo zašlej špiny, ktorá vďaka vode „stratila“ medzi vláknami dlhodobú oporu.

 

 

Býva takmer zákonité…

Býva takmer zákonité, že keď takto „vyčistený“ koberec napokon celkom uschne. Všetka táto „vyplavená“ špina vytvorí na ploche koberca akési sivé a škaredé fľaky alebo škvrny. Samozrejme, že žiadny klient z toho radosť mať nemôže. A to radšej nechávame bokom nemilú skutočnosť, že zákazník za svoje peniaze – celkom pochopiteľne – očakával krásne čistý a voňavý koberec.

Ľudsky pochopiteľná a zákonite nahnevaná reklamácia takejto práce potom poväčšine skončí aktútnou potrebou nového čistenia. Naša spoločnosť A SERVIS LIPKA mala už neraz tú česť, že na želanie roztrpčených zákazníkov práve takéto „opravné čistenie“ realizovala.

V tomto smere je dobré poznamenať, že toto „záchranné“ čistenie býva v istých prípadoch technologicky viac náročnejšie ako to prvotné. A to ešte nepadlo ani slovo o zbytočných finančných nákladoch a strese nespokojného klienta.  Skrátka, pracovať na jednej, a tej istej veci dvakrát, sa sotva kedy vypláca.

Koberce Bratislava, tepovanie
 
Záverom je tak celkom jasné, že hĺbkové strojové čistenie realizované našou spoločnosťou A SERVIS LIPKA ponúka klientom podstatne vyššiu mieru očakávaných výhod. Technologickej istoty a vyššej kvality konečného výsledku. V porovnaní s popisovanou, technicky zastaranou a neefektívnou extrakčnou metódou je tento rozdiel celkom evidentný.

A ako dopadol svetlý koberec našej klientky znečistený vlhkou hlinou z kvetináča, ktorý sme spomínali v úvode? Okrem spokojnosti a vysokej kvality, pani ocenila príjemnú vôňu po celom byte a hebkosť jeho čistého povrchu. I to jeden z pádnych dôkazov, že aj keď sa strojové čistenie spolieha na stroje a chémiu. Bez srdca by to nikdy nebolo ono.