Čistenie Bratislava, KoberceKeby ľudia mali doma lietajúce koberce, odpadla by im celá hora starostí. Nepotrebovali by vlastne žiadne autá, vysávače, saponáty alebo vzácny čas na čistenie. Skrátka by si sadli na svoj skvelý, ticho šumiaci koberec, pohodlne zaleteli do najbližšej čistiarne a po dvoch dňoch by na čistom a voňavom odleteli zase domov.

Ale keďže lietajúce koberce – okrem Tisíc a jednej noci – nikto pravidelne neprevádzkuje, ba ešte ani nevyrába, neostáva ľuďom nič iné, ako naďalej žiť so svojimi vlastnými, klasickými a nelietajúcimi kobercami, ktoré pokrývaju podlahy v domoch, bytoch, firmách aj úradoch.

V zásade to ľuďom nevadí, lebo koberec je príma vec. A to, že nelieta, pri dnešom stupni rozvoja vedy a techniky zatiaľ nikoho príliš netrápi. Horšie to ale býva s tými vysávačmi, saponátmi a časom, ktorý treba kobercu venovať, keďže väčšina z nás má okolo seba rada čistotu a poriadok.

Buďme úprimní. Čistenie kobercov nepredstavuje pre ich majiteľa takmer žiadnu radosť a pre mnohých z nás ide skôr o čierne chvíle v rozvrhu povinného upratovania. Otravu a námahu pri čistení však veľa ráz prebije výsledok. Koberec sa tvári neurčito, celý je akýsi zašlý, farby bez iskry a sýtosti. Skrátka, príliš veľa roboty a neistým koncom.

A pritom bez položeného koberca vyzerá interiér akýsi prázdny, opustený a bez nápadu. Koberce skrátka zútulňujú, tlmia hluk, zahrievajú, a keď sú dobre vybrané – celý priestor aj skrášľujú. Každý z nich má však, ako všetky tkaniny, jedno veľké, aj keď celkom prirodzené mínus. Treba ho pravidelne čistiť, udržiavať a odborne ošetrovať.

 

Čistenie kobercovEšte horšie to býva v prípade…

Ešte horšie to býva v prípade, keď sa koberec „stretne“ s látkami alebo znečistením, ktoré priamo ohrozujú jeho vzhľad, kvalitu a celkovú štruktúru. V takom prípade sa veľa ráz ukáže, že ani to najvyššie nasadenie domácich síl takýto karambol nezvláda. A potom býva celkom jedno, či je to koberec nový, starší, zdedený alebo lacný, prípadne hodný mesačnej gáže. Hľadáme rýchle a účinné riešenie ako kobercu vrátiť pôvodnú podobu.  

Našťastie, dnes sú takéto situácie riešiteľné aj bez povinnosti kľaknúť si ku kobercu osobne. Trh s upratovacími a čistiacimi službami ponúka celý zástup firiem a spoločností, ktoré sa ošetrovaniu a čisteniu kobercov venujú na profi úrovni.

Zo zoznamu tých lepších firiem, vystupuje celkom zreteľne jedna z najdôveryhodnejších a najlepších. Spoločnosť A SERVIS LIPKA má za sebou pozoruhodnú vizitku viac ako dvadsiatich rokov odbornosti a profesionality v oblasti spomínaných služieb, čo v istom smere predstavuje jasný dôkaz vysokej kvality, úspešnosti a vzťahu k zákazníkovi.

Dôkazom týchto tvrdení sú nielen spokojní klienti, ale tiež jednoznačný fakt, že spoločnosť dnes pôsobí v Českej republike, na Slovensku a na náročných trhoch v Rakúsku a Nemecku.
Naša spoločnosť A SERVIS LIPKA okrem profesionálneho čistenia kobercov svojim zákazníkom ponúka taktiež široké portfólio ďalších upratovacích a čistiacich služieb akými sú umývanie a leštenie okien, výkladov, či sklenených plôch, ošetrovanie podláh, odstraňovanie graffiti alebo likvidácia plesní, resp. ich prevencia.
 
Pre klienta bude určite zaujímavé, že čistenie kobercov realizujeme už dlhý čas metódou, ktorú dostatočne preverila prax, a najmä spokojnosť zákazníkov. Postup je známy ako hĺbkové strojové čistenie. Jednoducho povedané, ide o výnimočne výkonnú, progresívnu a veľmi úspešnú metódu, ktorá denne dokazuje svoju technologickú prevahu.

Z pohľadu používanej techniky je to vysoko účinný a efektívny systém čistenia kobercov, ktorý spočíva v mechanickom čistení jednokotúčovým strojom, pracujúcim s rotačnými kartáčmi. Kľúčovým prvkom tohoto prevereného čistiaceho procesu je najmä kvalitný prítlak a následné tlakové vysatie celej plochy.

 

ako na Čistenie kobercovPiliermi, na ktorých táto metóda stojí sú dva…

Piliermi, na ktorých táto metóda stojí sú dva: mimoriadne vysoká efektívnosť čistenia a jej skvelá účinnosť. Práve s ich výraznou pomocou dokážu pracovníci A SERVIS odovzdávať našim klientom perfektné výsledky, ktoré tvoria základ ich celkovej spokojnosti.

Naša spoločnosť si je vedomá, že každý zákazník by mal rozpoznať kvality a charakteristiky hĺbkového strojového čistenia, aby následne vedel posúdiť kvalitu výsledku. Dnešný trh totiž zákazníkovi ponúka viacero alternatív ošetrovania kobercov. Práve ony potom tvoria bezprostrednú konkurenciu strojovému čisteniu, pričom ale nedosahujú úroveň a parametre, ktoré od nich klient očakáva.

Medzi najznámenšie a najčastejšie volené patrí tzv. extrakčný spôsob čistenia. Nezávislí odborníci, ale aj množstvo praxou a skúsenosťami poučených zákazníkov považuje práve tento čistiaci postup za jednoznačne zastaraný, málo účinný, a naviac – neefektívny spôsob ošetrovania akéhokoľvek koberca.
 
V záujme klienta a konečnej kvality treba jednoznačne povedať, že extrakcia sa na hĺbkové čistenie – zdôrazňujeme slovo „hĺbkové“ – technologicky vôbec nehodí. Snaha klienta nechať si koberec vyčistiť práve týmto systémom sa veľa ráz končí rozčarovaním, často aj vlnou stresu spojenou s hľadaním nového, lepšieho riešenia.
Jeden z jeho najčastejších, a pre každého zákazníka, celkom očividných mínusov, najlepšie reprezentuje spojenie dvoch slov – neefektívnosť a nekvalita. Bohužiaľ, metóda extrakcie je už morálne a technologicky súčasťou dávno odloženej histórie.

Jej výsledky preto nedokážu klienta presvedčiť o opaku, a to v žiadnom smere. Tento pracovný postup nedokáže koberec nielenže poriadne vyčistiť, ale na povrchu zanecháva veľké množstvo škvŕn a fľakov, ktoré bývajú priamym dôsledkom zastaranej metódy. To je holý fakt, ktorý potvrdia stovky zákazníkov a desiatky odborníkov.

 

A ako čistiaca metóda extrakcie vlastne funguje…

A akČistenie Bratislava, Koberceo čistiaca metóda extrakcie vlastne funguje? Stručene povedané, ide o pomerne rýchle „namočenie“ koberca vodou s čistiacim prostriedkom a následné – takmer okamžité – odsatie tejto čistiacej látky z koberca. Takáto akcia sa uskutoční rýchlo a v jednom ťahu, takže na samotné čistenie, ešte k tomu do hĺbky koberca, neostáva času, ani priestor.  

Presnejší popis danej situácie možno napovie viac. Z frontálnej časti stroja, teda samotného extraktora, je špeciálnou hubicou na koberec roztrekovaná voda a chemický prípravok. Zadná časť ale, pri pohybe kobercom dopredu, mokrú plochu priamo vysáva, takže samotné čistenie prebieha skutočne krátko a jeho kvalita je viac-menej sporná.

Extrakčný spôsob čistenia koberca tak býva skôr rýchlym namočením plochy vodou a chémiou. V zásade sa dá povedať, že proces čistenia sa deje výlučne na povrchu. Z tohoto pohľadu preto nie je prekvapením, že takto čistený koberec môže o hĺbkovom ošetrení len snívať. Navyše, dezinfekcia a hygienická čistota sú pre tento postup nedostiahnuteľné.

Takto „vyčistený“ kobercom potom máva veľké problémy s finálnou kvalitou. Stáva sa, a to dosť často, že koberec treba znovu vyčistiť, čo stojí peniaze, nervy a čas. Naša firma A SERVIS LIPKA pritom eviduje desiatky podobných objednávok, kedy sme kobercu museli vrátili pôvodný vzhľad a čistotu a zbavovali ho následkov extrakčného čistenia.

Povedané jasne a krátko. Extrakčný systém nemôže vyčistiť koberec do hĺbky najmä preto, lebo pracuje len na povrchu, a to pre konečnú kvalitu, dezinfekciu a hebkosť nestačí. Čestne povedané, ani hĺbkové strojové čistenie nedokáže čarovať. Ak má firma A SERVIS čistiť koberec, ktorý vodu, ruky a saponát nevidel celé roky, nebýva to jednoduché.

 

Takéto čČistenie kobercovistenie sa preto spája s málo používaným pojmom…

Takéto čistenie sa preto spája s málo používaným pojmom – vyčistiteľnosť. V zásade ide znečistenie koberca na takej úrovni, že pri ošetrovaní naráža na problémy aj strojová metóda. Pozor, je pre nás samozrejmé, že koberec kvalitne vyčistíme, ale náš bežný firemný štandard nedosiahneme, keďže hranica „vyčistiteľnosti“ už bola nevratne prekročená.
 
Vráťme sa však späť. Po extrakčnom vyčistení a vyschnutí celého koberca sa na ňom často objavujú nepekné fľaky a škvrny. Sú jednoznačným dôsledkom málo výkonnej, a vlastne neúčinnej technológie, ktorá nezodpovedá vysokým nárokom súčasnosti.  

Raz darmo, stáva sa pomerne často, že veľa klientov sa ešte nechá presvedčiť nižšou cenou ponúkaného extrakčného čistenia. Iste, povedané férovo a otvorene, strojové hĺbkové čistenie býva o niečo drahšie, no okrem jednoznačnej kvality, komplexnej efektívnosti a maximálnej účinnosti, dokáže byť voči každému kobercu aj podstatne šetrnejšie.

Upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA tak klientom ponúka technologicky modernejšie a kvalitatívne jednoznačnejšie výsledky, ktoré kopírujú súčasné technické trendy a plne uspokoja každého zákazníka. Navyše, čistiace práce vykonávajú len skúsení odborníci, ktorí majú dostatok dlhoročnej praxe.

Naša firma sa v prvom rade spolieha na kmeňových zamestnancov a používanú, osvedčenú techniku a chémiu. Aj preto – z princípu – nezamestnávame sezónne sily, ba ani brigádnikov. Každý zo zamestnancov spoločnosti A SERVIS LIPKA má totiž za sebou značne náročné a komplexné zaškolenie, pričom si svoje znalosti a skúsenosti trvale prehlbuje.

Dômyselné a presne fungujúce spojenie skúseností, odbornosti a kvalít našich zamestnancov tak spoločnosti A SERVIS LIPKA umožňuje, aby čistenie umožňovalo skvelé výsledky a vysokú kvalitu.  Každé čistenie začína vyvážená symbióza techniky a chémie.

Koberce, sedačky tepovanieHovoríme o kotúčovom stroji s rotačnými kefami …

Hovoríme o kotúčovom stroji s rotačnými kefami a unikátnom čistiacom prostriedku. Do koberca sa následne aplikuje unikátna chémia. Tento proces pracuje až v samotnej štruktúre koberca, čo je základom pre skvelý výsledok.  Chémia a kotúčový stroj čistia tak dlho, kým nie je z koberca odstránená všetka špina. Koberec sa zbaví nielen jej, ale tiež alergénov, roztočov a mikroorganizmov.

Toto spojenie stroja aj chémie ponúka aj ďalšiu skvelú výhodu. Koberec a jeho vlas bývajú po vyčistení krásne nadýchané, celá štruktúra tkaniny sa vzpriami a vyčistená plocha nadobudne opäť svoj stratený objem, hebkosť a celkový vzhľad.

Ďalším krokom v procese čistenia je činnosť silného trojmotorového vysávača. Jeho super výkon mu ale nijako nebráni, aby bol voči kobercu mimoriadne šetrný. Vďaka svojej jedinečnej sacej sile, dokáže vysávač z koberca odsať zvyšky čistiacej peny, uvoľnené nečistoty, alergény i roztoče.

Naviac dokáže „pozbierať“ aj zbytky vody a vlhkosti. Koberec je potom takmer suchý a klient ho môže už viac-menej normálne užívať. Treba zároveň poznamenať, že pri porovnaní s výsledkami extrakčného čistenia je strojová metóda podstatne účinnejšia a funkčnejšia,  keďže počas extrakcie nasaje do seba koberec priveľa vody.

Žiaľ, nevýkonná technológia a zastaraná metóda extrakčného postupu si s jej množstvom nevedia účinne poradiť. Klient má tak len jedinú možnosť. Trpezlivo, aj keď nedobrovoľne čakať, kým sa plocha koberca prirodzeným spôsobom nevyuší sama, čo však vo väčšine prípadov môže trvať aj niekoľko hodín.

SKoberce, sedačky tepovaniepojenie množstva vody, vyplavených nečistôt s neúčinnou metódou extrakcie prináša klientom ešte jeden problém, ktorý však často býva tým najhorším. Ako bolo povedané, extrakčné čistenie pracuje hlavne na povrchu. Z plochy koberca sa tak vyplavuje značné množstvo špiny, prachu a nečistôt. Čo samozejme zákazník na jednej strane očakáva a víta, no pritom netuší aké to bude mať pre jeho koberec dôsledky.

Metóda extrakčného čistenia…

Metóda extrakčného čistenia totiž nedokáže všekty tieto vyplavené nečistoty efektívne a účinne odstraňovať. Takže po celkovom uschnutí plochy koberca, sa tento nevítaný balast obratom mení na nevzhľadné fľaky. Tie potom pomaly a nekompromisne pokryjú povrch koberca, čím zákazníka pripravia o radosť z výsledku.  

Okrem strojového čistenia nie je v súčasnosti na trhu metóda, ktorá zvládne koberec nielen dokonale vyčistiť, ale takmer zrenovovať. Strojové čistenie si vie poradiť s nepríjemnými vychodenými „uličkami,“ vytvorenými vo vlase, poľahnutými. A udupanými vláknami alebo nečistotami ležiacimi v samej podsade koberca. Naviac, s veľkým s prehľadom zvládne aj dokonalé zjednotenie celkového vzhľadu koberca.

Metóda strojového čistenia dokáže spoľahlivo konkurovať aj iným čistiacim postupom. Dajme tomu také suché čistenie. V podstate je to veľmi šetrný a citlivý systém ošetrenia kobercov. Čistenú plochu však skôr jemne prečistí a našuchorí, namiesto toho, aby ju poriadne vyčistil a oživil. Inak na tom nie sú ani ďalšie metódy Koberce, sedačky tepovanieošetrovania koberca.

A tak pre dnešný trh platí zásadná informácia, že so strojovou hĺbkovou metódou, ktorá býva v rukách naslovovzatých odborníkov. Je možné vyčistiť prakticky akýkoľvek koberec. Strojové hĺbkové čistenie tak dokáže klientovi ponúknuť progresívnu metódu a finálnu  kvalitu, ktoré nikdy nesklamú.

Navyše, po skončení práce ostáva ošetrený koberec aj účinne a hĺbkovo vyzdezinfikovaný. Čo je bonus s puncom najvyššej kvality a technologickej jednoznačnosti. A keď k tomuto všetkému ešte prirátame vysoko profesionálny, ústretový. A priateľský prístup zamestnancov Čistenie Bratislava, Koberce, získava klient v službách našej spoločnosti dokonalé a jedinečné riešenie.