Vraví sa, že všetko zlé je na niečo dobré. Iste, nie vždy to celkom funguje, ale občas sa nestačíme čudovať, koľko sa dá – v tejto a podobne výstižných slovných spojeniach – nájsť pravdy. Napríklad také graffiti. Nie, nemáme v úmysle plano moralizovať, keďže téma sa občas zhusta preberá v médiách aj medzi rečou. No isté veci sú často cez čiaru.

Koniec-koncov,…

cena odstránenie graffitiKoniec-koncov, nie je to nič príjemné, nájsť fasádu svojho domu, či firmy, počmáranú nezmyselnými sprejerskými výtvormi. Nielenže tak utrpíme značnú škodu, ale kopec námahy, kvalitnej omietky a práce odborníkov, vyšlo navnivoč. A to ešte bokom nechávame hnev, stres a pocit hrozivej bezmocnosti. Keďže polícia a podobne platené úrady, nedokážu vo veci urobiť poriadok. Tieto špeciálne namiešané farby sa totiž do stien sa doslova vpijú a graffiti sa preto stáva bezmála súčasťou pôvodnej omietky. Povedané krátko a stručne. Graffiti má vážne zlé meno a ich „autori“ sú považovaní predovšetkým za vandalov a nevychovancov. Hovorí sa, že čím viac sa o danom probléme hovorí, tým viac sa mu budú ľudia venovať, prípadne hľadať zmysluplné riešenia. V tomto prípade to ale celkom neplatí. Je faktom, že graffiti sa síce sociologicky analyzuje, verejne odsudzuje a už aj právne postihuje. No výsledky sú pomerne chabé, či skôr málo viditeľné.

Poniektoré…

Poniektoré steny a fasády už pod náporom takýchto čmáraníc a sprejerských nezmyslov. Dokonca strácajú svoju pôvodnú farbu a štruktúru. Situácia čím ďalej, tým viac pripomína ono staré známe: pomôž si sám, človeče…   Lenže, pri bližšom pohľade sa odrazu ukáže, že táto kacírska ako odstrániť graffitimyšlienka má v sebe vlastne celkom zaujímavé a rozumné jadro. Keďže profesionálne odstraňovanie a likvidácia graffiti býva – takpovediac – účinnou pomocou „až deň po,“ býva oveľa lepšie staviť karty na prevenciu a jej nenápadnú schopnosť zastaviť graffiti už na začiatku.

Ukazuje sa…

Ukazuje sa teda stále viac, že dobre premyslená a technologicky progresívna prevencia, pomôže v tomto smere oveľa viac, ako námaha spojená s čistením postriekaných stien. V konečnom dôsledku sa tak účinná a moderná prevencia javí ako jediné správne riešenie. Medzi subjekty ktoré sa o tento zmysluplný proces silne a dlhodobo zasadzujú. Patrí aj upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA. Po vyše dvadsiatich rokoch profesionálnej práce v tejto oblasti, množstve skúseností a reakciách stoviek, či skôr, tisícok klientov. Možno konštatovať, že prevencia graffiti je riešenie s budúcnosťou.

Za viac…

čím odstrániť graffitiZa viac ako dvadsať rokov náročnej praxe sa firma A SERVIS LIPKA v oblasti odstraňovania a prevencie graffiti vyprofilovala na jeden z popredných subjektov v tomto náročnom segemente čistiacich a upratovacích služieb. Spoločnosť svoje bohaté odborné poznatky dokáže aplikovať nielen na domácom, teda českom trhu. Ale úspešne pracuje aj na Slovensku, v Rakúsku i Nemecku. Jej vysokokvalitná a poctivo odvádzaná práca je preto vyhľadávaná stále väčším počtov klientov. Napokon, poriadne urobená robota je základom úspechu, a netýka sa to len témy graffiti. Voľba špeciálneho antigraffiti náteru tak klientom A SERVIS prináša nielen skutočnú istotu, že nové pokusy sprejerov vyjdu celkom naprázdno, ale tiež očakávaný pocit, že osobný majetok ostane spoľahlivo ochránený na dlhý čas bez toho, aby boli potrebné investície do jeho opravy, akútneho premaľovania alebo iných rekonštrukčných prác.

Aktuálne…

Aktuálne je firma A SERVIS LIPKA trhmi vnímaná ako jediná profi čistiaca spoločnosť, ktorá dokáže zákazníkom plne zabezpečiť vysokú úroveň preventívnej ochrany, teda tzv. antigraffitovej metódy ochrany, pričom však zároveň garantuje jednu z najnižších cien. Jej skúsení zamestnanci okrem prevencie, vedia vskutku precízne a dôkladne odstrániť graffiti z rôznych typov a druhov omietok. najlacnejšie odstránenie graffitiK plnej spokojnosti klienta zabezpečujú aj nanášanie ochranných náterov, resp. na odbornej úrovni účinkujú v oblasti prevencie. V tomto zmysle je pre firmu A SERVIS, ale najmä pre jej zákazníka, dôležitý skutočne jedinečný program špecifickej ochrany stien a fasád. Pod názvom Systém čistých budov, ktorý sa na trhoch už dobre udomácnil a pracuje veľmi úspešne.

Prirodzene,

Prirodzene, že účinná a dobre cielená prevencia plus jej overné programy ostávajú trvalou súčasťou bežných zásahov pri každodennom odstraňovaní graffiti. A tak je pochopiteľné, že sa firma A SERVIS denne pri čistení stretáva s rôznymi situáciami, miestami a materiálmi. Napríklad čistenie materiálov ako je terazzo, žula, či mramor býva dosť ošemetné. Farby zo spreja sa totiž dostávajú až do hĺbky samotného materiálu. Aj preto sa vypláca osloviť špecializovanú firmu, ktorá povrch kameň zrenovuje tzv. kryštalizáciou.

prípravky na odstránenie graffitiNaproti…

Naproti tomu pri dôkladnej likvidácii graffiti na všedných, teda bežných fasádach okolo nás, prípadne štruktúrovaných omietkach, je potrebné počítať s dôležitým faktom, že odborník je počas zásah nútený odstráni aj časť farby, či plochy z pôvodnej fasády. Zamestnanec A SERVIS LIPKA pôvodné graffiti „vyžehlí“ unikátnou chémia, a to až na úroveň akéhosi neurčitého fľaku. Potom sa takto ošetrené miesto môže pokojne natrieť farbou, ktorá bola však namiešaná vopred, pričom sa maximálne blíži originálu.

Jedno…

Jedno upozornenie smerom ku klientom. V prvom prekvapení až hneve nad graffiti, ktoré poničilo fasádu, urobí mnoho zákazníkov nešťastný krok. Čerstvé, provokujúce graffiti zatrú farbou s pocitom, že sa ho zbavia. Graffiti, resp. farba je však vysoko agresívna a čoskoro sa na ploche objaví opäť. Ukazuje sa tak, že účinná likvidácia graffity je vecou, ktorá by sa mala skutočne prenechať skúseným profesionálom. kvalitné odstránenie graffitiPokiaľ ide o konkrétne klimatické podmienky za ktorých sa dá ešte graffiti spoľahlivo a odborne vyčistiť, dodržuje spoločnosť A SERVIS LIPKA jestvujuce technologické normy. Zo stien a fasád sa tak graffiti odstraňuje len v prípade, že vonkajšia teplota dlhodobo neklesla pod 10 stupňov Celzia.

Ukazuje sa,…

Ukazuje sa, že naozaj odborné, po všetkých stránkach výhodné, a predovšetkým mimoriadne účinné riešenie, ako dlhodobo chrániť fasádu svojho domu, či firmy pred sprejermi, býva využitie systému antigraffiti ochrany.  A naviac, výnimočné vlastnosti tohoto náteru ošetrenú plochu zabezpečia aj proti bežnému spadu z atmosféry. Ešte niekoľko slov k preventívnemu programu Systém čistých budov. Táto služba, či pomoc, poskytuje zákazníkom firmy A SERVIS nielen vedomie, že ich steny sú odteraz bezpečne ochránené antigraffiti náterom. Ale v prípade nového ataku sprejerov, tiež rýchle a účinné vyčistenie čerstvých graffiti. 

Navyše,…

Navyše, čistiaca a upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA tieto nové, „umelecké“ výtvory, klientovi odstráni iba za symbolickú cenu, ktorá je zlomkom prvotnej sumy za čistenie.  Samozrejmým prvkom tejto zákazníckej pomoci pritom ostáva aj rekonštukcia antigraffiti náteru na vyčistenej rady ako odstrániť graffitifasáde klienta. Je teda viac ako jasné, že takmer všetkým komplikáciám spojeným s čistením graffiti sa dá čeliť aplikovaním unikátnej a účinnej antigraffiti ochrany. Praxou a skúsenosťami preverený spôsob ochrany, ktorý A SERVIS svojim zákaznikom ponúka, patrí k tomu najlepšiemu a najmodernejšiemu, čo dnešné technológie na trhu prezentujú. Ide o systém, umožňujúci odstraňovať graffiti rýchlo, šetrne a skutočne kvalitne.

Na tomto…

Na tomto mieste sa pre našich klientov patrí korektne pripomenúť, že aplikácia jedinečného antigraffiti AGO náteru sa vo firme SERVIS LIPKA natrvalo a celkom zásadne riadi overeným a vysokofunkčným technologickým postupom. Preto platí, že pri ošetrovaní hladkých fasádnych plôch sa najčastejšie na stenu aplikujú 3 vrstvy spomínaného AGO náteru. V prípade, že sú plochy štrukturované a steny sú viac pórovité, či nerovné, aplikácia antigraffiti ochrany sa AGO na všetky povrchyzopakuje. A to najmenej šesťkrát, prípadne až dvanásťkrát za sebou.

Pripomíname,…

Pripomíname, že jedinečný antigraffiti AGO náter môže spoločnosť A SERVIS LIPKA nanášať aj na iné typy povrchu, napríklad marmolit. Pri tomto druhu materiálu sa totiž antigraffiti ochrana veľm osvedčuje. Prípade sa takáto antigraffiti ochrana nesmierne osvedčuje. Posprejovaná fasáda s marmolitovou úpravou totiž býva pri čistení graffiti dosť veľkým technologickým problémom. V prípade, že takáto stena nemala už vopred nanesený ochranný náter, ostáva jediným riešením iba nová vrstva marmolitu.

kto odstráni graffitiNezávislí odborníci…

Nezávislí odborníci – okrem iného – oceňujú antigraffiti náter AGO i pre jeho schopnosť udržať sa na rôznych typoch povrchov. Skvelé je, že veľmi dobre priľne aj na plasty. Na druhej strane, nedá sa s ním príliš rátať pri sklenených plochách, leštených kovoch alebo dokonale hladkých polykarbonátoch. Z pohľadu ustálenej technológie nanášania a okolitej klímy sledujú špecialisti A SERVIS LIPKAodstránenie graffiti z fasády najmä pohyb teplomera. Akonáhle teplota ovzdušia klesne pod desať stupňov alebo sa citeľne ochladí. Prípadne začne pršať, práca s antigraffiti náterom sa zásadne neodporúča.

Služby…

Služby spojené aplikáciou antigraffiti náteru AGO sa hodia pre najrôznejšie druhy stavieb, budov alebo objektov, ktoré bývajú cieľom sprejerských komunít. Žiaľ, v súčasnosti sa takéto vandalské prejavy objavujú už takmer všade. Účinná prevencia sa preto ukazuje ako jediné a zmysluplné riešenie ochrany nehnuteľností. Ich majitelia si tak aplikáciou moderného antigraffiti náteru zabezpečia nielen skutočný a dlhodobý pocit istoty, ale v konečnom dôsledku ušetria aj za najrôznejšie komplikácie pri odstraňovaní nových „graffiťáckych vizitiek.“ To predsa za úvahu stojí, nie?

odstránenie graffiti z fasádyZrejme…

Zrejme je dobré ešte raz a jasne zopakovať, že adekvátna finančná investícia do tohoto progresívneho systému ochrany sa ukazuje ako obzvlášť prezieravé a racionálne riešenie, ktoré pomáha účinne ochrániť majetok aj peniaze zákazníka. Priznajme si, že polícia – štátna alebo mestská – ostáva v konfrontácii s týmto fenoménom neustále bezzubá. Na druhej strane, zabezpečovať svoju nehnuteľnosť nákupom alarmov alebo videokamier býva pomerne nákladným a zložitým krokom, ktorý často nedosahuje sľubované výsledky. 

 

Vyvážená…

Vyvážená finančná čiastka za profesionálnu aplikáciu antigraffiti náteru sa preto ukazuje ako najschodnejšia a najdostupnejšiaodstránenie graffiti z tehál voľba ochrany. Toto rozhodnutie je pre každého zákazníka o to zaujímavejšie, že spoločnosť A SERVIS LIPKA k nemu pridáva ďalšiu špeciálnu službu, ktorá jeho pozitívny efekt len znásobuje. Ak bola fasáda konkrétnej budovy zmluvného klienta ošetrená antigraffiti náterom firma A SERVIS mu garantuje, že čerstvé graffiti bude zo stien odstránené už do 14 dní. Tento benefit   sa týka Českej republiky, Slovenska, ale už i Rakúska. Môžeme teda konštatovať, že zákazník a jeho spokojnosť sú pre spoločnosť A SERVIS LIPKA vždy na prvom mieste.   

ochrana pred graffitiNa margo…

Na margo uvedeného treba ešte doplniť, že rýchle odstraňovanie graffitov je pre spoločnosť A SERVIS LIPKA ťažiskové aj v kontexte s popisovaným programom Systém čistých budov. Prax samotnej firme, ale najmä jej klientom očividne ukázala, že ak sa čerstvé graffiti začne likvidovať rýchlo a bez dlhého odkladania, veľa sprejerov svoje „tvorivé“ aktivity radikálne obmedzí alebo nadobro zmení rajón. Platnosť našich myšlienok sa potvrdila aj pri nedávnej objednávke klienta, ktorý mal s graffiti na stene svojho domu už niekoľko negatívnych skúseností.antigraffitová ochrana Firmy, ktoré mu s likvidáciou pomáhali nemali dostatok skúseností, a zároveň neposkytovali antigraffiti náter, takže fasáda trpela pod rukami sprejerov už viac ráz.

Vďaka…

Vďaka špecialistom našej spoločnosti Čistenie, odstraňovanie grafitov, sme posledné graffiti odstránili až do podoby svetlého tieňa a pretreli adekvátnou farbou. Na plochu sa potom aplikoval antigraffiti AGO náter a dom nášho klienta ostal v dokonalom poriadku. Budeme radi, keď si našej služby v oblasti prevencie graffiti vyberiete a vyskúšate aj vy. Môžeme vám garantovať, že budete spokojní nielen s konečným výsledkom, ale aj celkovým prístupom, kvalitou práce, a najmä pocitom istoty a ochrany vašich stien pre budúce obdobie.