Bratislava okna, umývanieDnešná doba je rýchla a nevypočítateľná, takže veci, ktoré boli niekedy celkom samozrejmé, zaraďujeme kamsi do stredu alebo až na koniec zoznamu bežných povinností. Napríklad také upratovanie. Špičková technika a moderné čistiace prostriedky ho posunuli do celkom nových dimenzií, a preto zabúdame ako chutí pravé vysávanie, leštenie vane alebo čistenie sporáka.

Prirodzene, nie všetko sa podarilo zrobotizovať, zmechanizovať alebo “odkliať“ unikátnou chemickou zmesou. Dajme tomu také umývanie okien. Viac-menej ide stále o ten istý rituál, odovzdávaný z generácie na generáciu, ktorý má svoje pevne zažité pravidlá, ale obsahuje aj poriadny kus fyzickej námahy, či prekonávaného odporu.

Tak, či tak, netreba si v tomto smere nič nahovárať. Umývanie okien, podobne ako celý rad iných domácich prác, patrí do pomyselnej zásuvky s nápisom „neobľúbené,“ a tak sa málokto teší na predvianočné, či posezónne čistenie a leštenie iks okien po celom byte.

Našťastie, ľudia časom našli spôsob ako si aj v tejto situácii pomôcť. Na trhu už dlhé roky fungujú čiastiace a upratovacie firmy profesionálov, ktorí pridlhý zoznam prác v domácnosti vzali na svoje plecia a uľahčujú tak život nám, ostatným. Samozrejme, že medzi ne patrí aj umývanie a leštenie okien.

 

Umývanie Bratislava, oknáJedným zo silných a známych hráčov…

Jedným zo silných a známych hráčov na našom a ďalších stredoeurópskych trhoch, je spoločnosť A SERVIS LIPKA. Vyše dvadsať rokov profesionálnej a úspešnej práce uviedlo firmu do povedomia tisícok spokojných klientov, pričom je naozaj potešujúce, že A SERVIS nikdy nezaspala a nespí na vavrínoch. Každý deň sa snaží vo svojom poslaní zlepšovať a rásť.  
 
Svojim zákazníkom stabilne ponúka maximum z tých najlepších a najkvalitnejších služieb. Každodenné služby boli a sú – od samého začiatku činnosti firmy – premysleným a poctivým výsledkom nefalšovanej profesionality, precíznosti, spoľahlivosti a ľudského, či partnerského prístupu ku klientovi a jeho nárokom.

Okrem toho spločnosť A SERVIS veľmi pozorne a vytrvale sleduje najmodernješie trendy a zmeny v oblasti čistiacich technológií, používaných chemických prostriedkov alebo čistiacich metód. Všetky vylepšenia a progresívne zmeny zapracúva do svojich firemných systémov, a tak môže klientovi skutočne ponúknuť to najmodernejšie a najkvalitnejšie.

Aj preto môže spoločnosť A SERVIS LIPKA disponovať širokou ponukou odborných činností spojených s upratovacími a čistiacimi prácami. Medzi ne tak prirodzene patria aj výkony zviazané s činnosťami akými sú čistenie, umývanie a leštenie okien, sklenených fasád, interiérových sklenených stien a pod.
Umývanie vo výškách Bratislava
Trvalou súčasťou takýchto odborných zásahov sú však aj náročné práce vo výškach alebo v ťažko dostupných miestach, na ktoré väčšina laikov rezignuje alebo ich odsúva. S kvalitne a precízne odvedenou prácou tak bývajú spokojní nielen zákazníci v Českej republike, ale aj na Slovensku, v Rakúsku alebo Nemecku. Aj preto firma A SERVIS LIPKA patrí v tejto časti strednej Európy k absolútnej profesionálnej špičke.

Prirodzene, že zamestnanci spoločnosti A SERVIS LIPKA sú perfektne vyškolenými špecialistami, ktorí majú za sebou dlhé roky úspešnej praxe. Vo vyváženej súhre s moderným, dokonale zvládnutým strojovým parkom a účinnými čistiacimi prostriedkami, ponúkajú svojim klientom služby, navrhované podľa ich predstáv a želaní.

 

Firma A SERVIS…

Firma A SERVIS svojim klientom dlhodobo prezentuje jedinečný systém umývania a čistenia okien, výloh alebo výkladov, previazaný s ich precíznym vyčistením, dokonalým leštením a následnou špeciálnou ochranou. Vďaka využívanému unikátnemu know-how spoločnosť zvláda aj údržbu sklenených plôch v rôznych typoch kancelárskych budov, priemyselných objektoch, či na atypických stavbách.Umývanie Bratislava, okná

Aplikovaná metóda a využívané technológie je možné s dôverou nasadiť pri čistení okien v bežnej domácnosti, v rôznych firmách alebo sociálnych zariadeniach, ale tiež pri mimoriadne znečistených plochách, čo svedčí o skvelých parametroch tohoto systému. Aj preto si firma A SERVIS na trhu dokázala vybudovať nespochybniteľné konkurečné výhody.

Základným pojmom umývania a čistenia okien vo firme A SERVIS je komplexnosť. V porovnaní s inými podobnými firmami, neumýva na oknách len sklenenú plochu, ale okná ako celok, a to najmä v detailoch. Tento technologický postup prináša  koncovú kvalitu aj trvalý úspech. Jeho základom je precízne umytie skiel, rámov aj parapetných dosiek, takže bokom neostane ani posledný milimeter.

V prípade, že sú okná naozaj výrazne a hrubo znečistené, je potrebné proces ošetrenia odštartovať starostlivým odstránením masívnej vrstvy prachu, špiny alebo rôznych zvyškov stavebných látok. Až potom sa dá pristúpiť k ďalším krokom čistiacej metódy firmy A SERVIS. Súčasťou mechanického čistenia okien je v prvom rade kvalitná a ostrá škrabka.

Zrejme netreba zdôrazňovať, že tento druh činnosti si od pracovníkov firmy vyžaduje značnú mieru opatrnosti a skúseností. Nejde len o možnosť poranenia konkrétneho človeka, ale najmä fakt, aby počas nejednoduchého čistenia s ostrou škrabkou nebolo žiadnym spôsobom poškodené samotné okno.

Dôvod takéhoto konania je viac-menej prostý. Klient má s firmou A SERVIS predsa dohodnutú iba skutočnú kvalitu a precíznosť vykonanej práce, a k takýmto jasným požiadavkám v žiadnom prípade nepatrí poškodzovanie majetku samotného zákazníka.

Umývanie vo výškách BratislavaŠkrabkou sú teda okná …

Škrabkou sú teda okná dôkladne zbavené nečistôt a všetkých zvyškov cudzích látok alebo materiálov. Týmto prvým krokom procesu čistenia sú potom okná klienta pripravené na samotný proces ošetrenia špeciálnym čistiacim roztokom, prezývaným „rozmyvák.“
Tento vysokoúčinný chemický roztok dokáže v rukách skúseného odborníka spoľahlivo a veľmi precízne vyčistiť aj tú najmenšiu plochu konštrukcie okna. V tomto smere je dôležité zdôrazniť, že „rozmyvák“ je okrem svojej vysokej účinnosti aj mimoriadne šetrný, a tak nehrozí žiadne riziko, žeby sa počas čistenia poškodilo sklo, rám alebo okenné parapety.

Pomocou kvalitného a prevereného rozmyváku sa tak okná zákazníka nadlho zbavia všetkých nečistôt a nazhromaždenej mastnoty, čo je pre úspešný konečný výsledok naozaj kľúčové. Aj preto tento precízny technologický postup predstavuje stabilnú a stále vylepšovanú  súčasť know-how spoločnosti A SERVIS LIPKA.

Po ukončení umývania okien prichádza na rad účinná pomoc flexibilnej gumovej stierky. Pre čistiacu metódu firmy A SERVIS býva táto fáza značne dôležitá, keďže v celom postupe má svoje nezastupiteľné miesto. Iba na objasnenie. Leštiaca chémia vytvorí na skle šmuhy, takže na umytých sklách by nemali ostať žiadne zbytky pôvodného leštidla.

Ak by sa tak náhodou stalo, vytvára sa tým potenciálne riziko, že neodstránené fľaky a šmuhy starého leštidla sa onedlho obajvia na skle znovu, čo je pre vysokú kvalitu čisiacej metódy firmy A SERVIS neprijateľné. Aj preto nie sú vo firme používané žiadne chemické leštidlá.

Jediným povoleným technologickým spôsobom, ktorý sa procese know-how aplikuje, býva doknale funkčná a overená technika tzv. suchého leštenia. Jadrom tohoto systému leštenia je sila ľudských svalov, kus bavlnenej látky a trpezlivosť konkrétnych pracovníkov. Okná sú potom leštené tak dlho, kým neostanú dokonale čisté.

Čistenie vo výškách BratislavaNetreba plano špekulovať…

Netreba plano špekulovať. Naozaj ide o fyzicky náročnejší spôsob leštenia, keďže použitie chemické leštidla býva detskou hračkou, ale rozdiel vo výsledku je nebotyčný. Takto vyleštené okná vydržia v čistom stave oveľa dlhšie a nečistoty okolia alebo zo vzduchu, sa nezačnú na ploche usadzovať tak rýchlo a ľahko.

Stačí si len krátko pripomenúť, že bežné chemické leštidlo dokáže na skle okna vytvoriť istý druh chemického, neviditeľného povlaku. Po čase sa tento film doslova „premení“ na lepidlo a okná začnú rýchlosťou blesku priťahovať nové vrstvy prachu a nečistôt, čo má v zásade len jediné riešenie – ďalšie umývanie a nové leštenie.

Je tak vskutku diskutabilné, či sa klientovi kúpa chemického leštidla vôbec vypláca. Je pravda, že sa s ním pri leštení narobí menej, ale okná sú vyleštené tiež podstatne menej. Nehovoriac o vyššie spomínaných problémoch s lepivou plochou a novými nečistotami. Nejde tak len o zbytočne vydané peniaze, ale o výsledok, ktorý sotva niekoho uspokojí.
 
Poctivý a generáciami overený postup suchého leštenia pre zákazníka vytvára očakávanú garanciu mimoriadnej kvality finálneho výsledku, a zároveň nespochybniteľnej stability vyleštených plôch konkrétneho okna. Podľa firmy A SERVIS LIPKA sú práve toto kľúčové a podstatné prvky, ktoré tvoria základ pre jedinečný a úspešný výsledok každej objednávky.
Čistenie vo výškách BratislavaKeďže všetci chceme, aby vyleštené okná vydržali čo najdlhšie, máme pre našich klientov, ale i okná samotné, skutočne moderné a zaujímavé riešenie. Vďaka progresívnemu chemickému prípravku pod názvom GlasProtect, dokáže firma A SERVIS predĺžiť životnosť okien na veľmi dlhý čas, najmä však tých, ktoré sú namáhané o level vyššie, teda tých vonkajších.

Proces, počas ktorého sa prípravok GlasProtect aplikuje má svoj odborný názov. Jedná sa o tzv. hydrofóbnu impregnáciu. Zmyslom takéhoto technologického postupu je už naznačená výhoda, že umyté, čisté a vyleštené okná si zachovajú svoje kvalitatívne parametre podstatne dlhšie ako tie, ktoré vrstvu GlasProtect nezískali.

 

Postup pri aplikovaní…

Postup pri aplikovaní hydrofóbnej impregnácie je preto nasledovný. Najprv sa uskutoční prvá fáza nanesenia nano impregnácie, ktorá sa necháva – zhruba 15-20 minút – zaschnúť. Na tento podklad, ergo na ošetrené sklo, sa potom opäť nanesie vrstva GlasProtect prípravku.

Takto vytvorená nanovrstva je potom pracovníkmi firmy A SERVIS znovu vyleštená, tentoraz do vysokého lesku. Vysoká účinnosť, hospodárnosť a výhodnosť tohoto procesu sa ukrýva v podstatnom benefite. Ktorým je skutočnosť, že pri nasledujúcom umývaní okien už nie sú potrebné žiadne čistiace prostriedky.

Zákazník firmy A SERVIS LIPKA si v tomto prípade poradí iba s čistou vodou. Čo predstavuje nielen mimoriadnu úsporu nákladov za celkové čistenie. Ale aj vysoký komfort pri samotnom procese čistení. O množstve ušetreného času je už zrejme zbytočné hovoriť.

Základný princíp fungovania? Aplikovaná nanovrstva GlasProtect zabezpečuje jedinečný proces zhlukovania nečistôt do miniatúrnych guľôčok. Takto zhromaždené nečistoty sa potom vďaka počasiu alebo vplyvom gravitácie dostanú až mimo okno. Uvedený, progresívny spôsob likvidácie nečistôt však na skle nazanecháva žiadne stopy.

Inou vlastnosťou tejto vynikajúcej, samočistiacej, a pritom preventívnej metódy. Je fakt, že nano impregnácia GlasProtect dokáže účinne zabrániť vzniku vodného kameňa. Rôznych druhov plesní, ale tiež nepríjemných škvŕn spojených s hrdzou alebo soľou.

Sklenené plochy ošetrené nano impregnáciou sú navyše dostatočne dlho a účinne chránené pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia z ovzdušia. Tento výrazný benefit naviac bráni rôznym nežiaducim zmenám materiálových vlastností a starnutiu konštrukcie celého okna.

Bratislava, okná čistenieUpratovacia spoločnosť…

Upratovacia spoločnosť Bratislava okna, umývanie poskytuje svojim klientom na bezproblémovú funkčnosť nanovrstvy GlasProtect klasickú záruku 2 roky. Zároveň garantuje stopercentnú účinnosť celej technológie. Plná životnost odborne aplikovanej vrstvy je však 4 až 5 rokov.

Základné výhody spojené s nano impregnáciou GlasProtect sú kľúčové. Najmä pre takých klientov, ktorí sú nútení čistiť a udržiavať okná v rozhľahlejších priestoroch. Ošetrovanie veľkých sklenených plôch býva finančne a časovo náročnejšie, takže je dosť problematické ich čistenie v kratších časových úsekoch. Systém nano impregnácie preto na trhu predstavuje jedinečný produkt, ktorý dokáže spoľahlivo. A po dlhý čas udržiavať okná čisté a lesklé.     

Vzorovým prípadom z celkom nedávnej minulosti, ktorý spoločnosť A SERVIS LIPKA úspešne zrealizovala. Bola objednávka sympatického manželského páru, ktorý si kúpil svoj druhý byt, ako flexibilný priestor na dlhodobé prenajímanie.

Okná v tom novom dome boli v pomerne žalostnom stave. Keďže len pred pár dňami v byte skončila prácu partia stavbárov a remeselníkov. Dvojica nemala príliš veľkú chuť. Ba ani odvahu čistiť okná vo vlastnej réžii, a tak sa s dôverou obrátila na našu spoločnosť.
Bratislava, okná čistenie
Vďaka dlhoročným, bohatým profesným skúsenostiam, dokonale vyladenej technológii. A odborne vyškoleným pracovníkom spoločnosť A SERVIS LIPKA uviedla okná v tomto novom byte do perfektného stavu.

Manželská dvojica bola s konečným výsledkom nielen maximálne spokojná. Ale sa priamo na mieste dohodla, že okná v tomto ich byte nebudú poslednou zákazkou. O pár dní neskôr pracovníci A SERVIS tak čistili a leštili okná v ich vlastnom byte. Prirodzene, opäť s veľkým úspechom a s úsmevom oboch spokojných klientov.