Strojné čistenie podláh - Priemyselné podlahyAj keď sa to mnohým z nás asi celkom zdať nebude, tak vlastne máme v istom zmysle aj kus šťastia. Žijeme v modernom, západnom svete, ktorý človeku síce občas lezie poriadne na nervy, no zároveň dokáže množstvo vecí uľahčiť a zbaviť nás únavých, stereotypných prác.  – Čistenie podláh Bratislava

Stačí sa napríklad zamerať na tému prác v domácnosti. Kedysi to bol neustály záprah a každodenná drina v priamom prenose. Dnes – aj keď toho má žena stále nad hlavu – taký vysávač, pračka, mixér alebo iné spotrebiče, pomôžu iks činností zjednodušiť.

Jednou z takýchto prác, ktoré moderná doba premenila je čistenie a údržba podláh. Nielenže sa objavilo množstvo nových materiálov, ktoré majú lepšie vlastnosti, ale podlahy sú oveľa krajšie a príjemnejšie na užívanie. Všetky ich technické a estetické prednosti dokonca človeka zvádzajú k myšlienke, že podlahy už vlastne ani veľkú starostlivosť nepotrebujú.

A majitelia…

Tryskanie priemyselných podláh - Brúsenie podláhA majitelia vlastne ani nerozlišujú, či ide o podlahy z vinylu, dreva, dlaždíc alebo kameňa. Skrátka, dnes vydržia snáď viac ako napríklad koberce a stačí im len minimum opatery. Lenže také jednoduché to celkom nebude, čo by každému z nás potvrdil skúsený odborník, ktorý ošetrovaniu a čisteniu podláh venuje profesionálne. 

Podlaha musí vydržať veľa, pričom my sami od nej očakávame ešte viac. Bežná záťaž povrchu býva často enormná, sem-tam dokonca aj celkom nevyberavá a nevhodná. Chôdza v hrubých topánkach, ostrých opätkoch, vynaliezavé a nekompromisné hry detí, ťažký nábytok, ataky chemických látok alebo nečakane silný mechanický tlak.

Na druhej strane netreba zabúdať na plynúci čas, ktorý sa podpisuje na všetkom a podlaha netvorí žiadnu výnimku. Starnutie povrchu a postupná degradácia použitého materiáli sú skutočnosti, ktoré musím majiteľ podlahy proste brať do úvahy. A práve čistenie a pravidelné ošetrovanie máva priamy vplyv na jej dlhšiu a bezproblémovejšiu životnosť.

A keďže…

Priemyselné podlahy, liate podlahyA keďže život okolo nás je rýchly a času máme málo, objavila sa pomoc profesionálnych firiem, ktoré sa o našu podlahu a jej vzhľad rady postarajú. Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. má v tejto sfére už viac ako dvadsaťročné skúsenosti, a preto dokáže naplniť všetky predstavy svojich klientov vyjsť ich želaniam v ústrety.

Firma sa zaoberá najrôznejšími druhmi upratovacích a čistiacich služieb profesionálne. Podlahám ako objektu každodennej práce sa venuje už v niekoľkých krajinách strednej Európy. Poctivá práca a jej výsledky spojené s čistením a ošetrovaním podláh jej tak získali dobré meno nielen v Českej republike, ale tiež na Slovensku, v Rakúsku a v Nemecku.

Spoločnosť ale pokrýva aj iné oblasti upratovacích a čistiach prác. Spoľahlivo odstraňuje z podlahy starý vosk, čistí koberce aj čalúnenia. Taktiež vykonáva denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií, ale aj firiem. Svojim klientom taktiež ponúka upratovacie práce po stavebných činnostiach.

Okrem…

Priemyselné čistenie podláhOkrem týchto prác, precízne umýva a leští okná, výklady a výlohy, presklené plochy, a to aj vo výškach. Nie je pre ňu žiadny problém vyčistiť žalúzie, lamely, rolety alebo markýzy. Poradí si s nedovolenými a reklamnými polepmi, ochrannými fóliami, samolepkami, či bannermi z presklených plôch. A v neposlednom rade perfektne zvláda špeciálne čistiace a preventívne práce proti graffiti alebo plesniam.

Práca spoločnosti Čistenie podláh Bratislava tak dokáže zákazníkom šetriť nielen ich drahocenný čas, ale udržiavať podlahu v takom stave, že nijako netrpí jej vzhľad a vydrží služiť podstatne dlhšie. Pre dlhotrvajúcu kvalitu podlahy potom z pohľadu odborníka stačí, aby sa klient riadil jediným pravidlom. Podlahu sa nikdy nesnažme čistiť chemickými prostriedkami, technikou alebo metódami, ktoré nie sú overené a technologicky odporúčané. 

Ignorovanie tejto jednoduchej myšlienky sa vie veľmi rýchlo obrátiť proti majiteľovi, a samozejme jeho podlahe. Povrch poničený ostrou kefou alebo agresívnou chemickou látkou sa v mnohých prípadoch už nedá zachrániť, čo často rezultuje do potreby podlahu dokonca vymeniť. A čo takýto nečakaný krok znamená, zrejme netreba bližšie rozvádzať.  – Čistenie podláh Bratislava

Chceme…

Priemyselné upratovanie a čistenie podláhChceme, či nechceme, podlahy bývajú značne citlivé na nešetrné zaobchádzanie a neodborné čistenie. Firma A SERVIS LIPKA býva s takýmito nepríjemnými faktami konfrontovaná často. Okrem menej výrazných poškodení, prichádza aj k rozsiahlejším incidentom, napr. očividné posuny vo farebnosti, či dokonca aj škodám, ktoré potrebujú ráznejšie riešenia.

Podlaha si aj preto vyžaduje odbornú údržbu, nielen vo forme jej povrchového čistenia, ale najmä hĺbkového ošetrenia. Tento postup pritom počíta s profesionálmi, ktorí ovládajú modernú metódu čistenia, overenú techniku a technológiu, a – samozrejme – tiež adekvátne druhy chemických čistidiel. 

Spoločnosť A SERVIS sa tak pri každej svojej zákazke spolieha v prvom rade na pomoc príslušnej techniky výkonného a účinného jednokotúčového stroja. Toto unikátne a preverené zariadenie, umožňuje vyčistiť podlahy generálne aj detailne.

Čistenie…

Hĺbkové čistenie tvrdých podláhČistenie začína dôkladným vydrhnutím celej plochy pomocou účinnej, ale šetrnej čistiacej chémie. Z podlahy sa postupne, no nekompromisne, a pritom komplexne uvoľnia časom nazbierané nečistoty, mesiacimi zájdená špina aj nežiaduca mikrovrstva mastnoty. Podlaha tak krok za krokm získava nový, či skôr staronový vzhľad.

Fázou číslo dva celého procesu býva výkon extra silného, no pritom mimoriadne šetrného priemyselného vysávača. Vďaka nemu špecialisti firmy A SERVIS precízne a dôkladne vysajú uvoľnenú špinu aj nečistoty, a to dokonca z vnútornej štruktúry materiálu podlahy.

Povrch podlahy sa tiež zbaví zbytkovej vody, ktorá po vydrhnutí ostala na ploche. Zamestnanci v tejto chvíli oceňujú i pomoc technickej úpravy vysávača. Pružná hubica a odolné gumené lišty zvládnu všetku vodu vysať s dokonalým účinkom.

Len…

Strojové čistenie podláh - Odborné tepovanie a dezinfekciLen čo je vysávanie ukončené má klient pred sebou vzorne čistú podlahu, ktorá vykazuje výnimočnú kvalitu hygienicky vydezinfikovaného povrchu. Napriek tomu sa však jej plocha ešte raz poriadne umyje, aj keď len čistou vodou.

Jediným účelom tohoto finálneho kroku, je zbaviť vyčistenú plochu aj tých najmenších zvyškov čistiaceho prostriedku. Práve takto sa podarí účinne zneutralizovať možné vplyvy chemických látok, ktoré sa použili počas kartáčovania. Po umytí sa plocha vysuší.

Firma A SERVIS našla v kotúčovom stroji zariadenie, ktoré je odborníkmi považované za jediný technický prostriedok, ktorý zvládne nielen generálne, ale aj detailné ošetrenie každej podlahy. Pracovná hmotnosť stroja je okolo 50 kilogramov a počas čistenia využíva prítlak smerujúci na samotný čistiaci kotúč s priemerom 45 centimetrov.

Profesionáli…

Ošetrovanie podláh polymerProfesionáli spoločnosti A SERVIS sú dlhoročnými odborníkmi. Každý disponuje značnými vedomosťami o akutálne používaných chemických prípravkoch na trhu. Aj preto dokážu úspešne a presne vybrať najvhodnejší čistiaci prostriedok, ktorý pomáha podlahu vyčistiť kvalitne, a pritom šetrne.

Žiaľ, často sa stáva, že mnohé iné, podobné firmy, nedokážu podlahu ošetriť kvalitne a naozaj profesionálne. Po skončení ich práce ostáva povrch pomerne nevzhľadný a matný, čo je dôkazom, že použitá metóda čistenia nebola správna. Navyše, chemické čistidlá, ktoré sa pri týchto postupoch aplikujú, nezodpovedajú konkrétnemu typu podlahy a jej nárokom.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA ošetruje podlahy najmä s pomocou overenej, zásaditej chémie. Vie ale využívať i čistiace látky, ktoré majú kyslý chemický charakter. Najčastejšie sa nimi čistia podlahy, ktoré tvorili súčasť stavebnej činnosti, takže majú za sebou účinky vápna, cementu a iných stavebných látok, či materiálov. 

Takéto…

Čistenie priemyselných a domácich podláhTakéto silné, až agresívne kyslé prostriedky si podobným znečistením vedia poradiť. No treba sa vystríhať ich styku s podlahami z prírodného kameňa, keďže jeho povrch by mohli pomerne značne, prípadne nevratne poškodiť.

I to je dôvod, prečo A SERVIS sleduje používané technologické metódy veľmi úzkostlivo. Napokon, podobné je to aj pri práci s čistiacimi kotúčmi a kartáčmi, ktoré tvoria súčasť jednokotúčového stroja. Špeciálne kartáče totiž bývajú mimoriadne účinné, no zároveň  primerane šetrné, čo za ich precízny a nenáhlivý výber stojí. 

Je pravdou, že mnoho zákazníkov býva značne rozčarovaných z postupu firiem, ktoré čistili podlahu pred zásahom našej firmy. Povrch podlahy ostal tak už na prvý pohľad nepekný, hrubý a bez povestnej iskry, čo drvivú väčšinu klientov jednoznačne a na dlho sklame. Odpoveďou firmy A SERVIS LIPKA v tomto smere však vždy bola a ostáva špičková kvalita a dokonalé sústredenie na výkon.

Náš…

Umývanie podlahy - rýchle a hospodárne čistenieNáš klient tak po skončení čistenia firmou A SERVIS máva pevnú a trvalú istotu, že spoľahlivý jednokotúčový stroj a presne zvolená chémia povrch jeho podlahy nikdy nepoškodia. Zárukou týchto slov, sú v prvom rade naši odborníci, za ktorých hovoria spokojní zákazníci a dlhé roky úspešnej praxe. 

Nenahraditeľným, ba kľúčovým prvkom každej dokonale čistej podlahy, potom ostáva jej odborné navoskovanie. Spoločnosť A SERVIS LIPKA tento dôležitý technologický krok realizuje počas procesu tzv. fluatácie.

Na podlahu sa postupne nanáša priemyselný polymér, takže podlaha sa systematicky a predpisovo navoskuje. Aby čistá a dobre ošetrená podlaha zostala čo najdlhšie lesklá a odolná voči namáhaniu, A SERVIS LIPKA tento postup doporučuje všetkým svojim zákazníkom.

Nanesená…

Hĺbkové čistenie znečistených podláhNanesená vrstva vosku potom zabezpečí, že podlaha sa nebude prirýchlo znečistovať a zachová si pôsobivý estetický vzhľad.  Pri väčšine zákazok firma A SERVIS podlahy leští pololesklým alebo matným voskom, keďže sa v praxi mimoriadne dobre osvedčil. Jeho skvelé výhody a všestrannú funkčnosť oceňujú všetci naši klienti. 

Kvalitne navoskovaná podlaha si vďaka polyméru uchová dosiahnutú čistotu a žiarivý lesk oveľa dlhšie. Zákazník sa môže navyše spoľahnúť, že pri bežnom užívaní podlahy ostane celá vyleštená plocha bezpečná, čo je dôležité plus pre spokojnosť každého majiteľa podlahy.

Aplikáciou výnimočného priemyselného vosku tak každá podlaha získava potrebnú a dôležitú mieru pružnosti, a prirodzene aj veľmi potrebný protišmykový efekt. Vrstva tohoto vosku tak v konečnom dôsledku pôsobí ako odolný a silný protektor, s pomocou ktorého sa povrch čistej podlahy tak ľahko nepoškriabe.  – Čistenie podláh Bratislava

Počas…

Kryštalizácia mramoru a vapenatých podláhPočas procesu voskovania sa podlaha zvykne polymérom ošetriť dvakrát až trikrát. Snahou je vytvoriť kompaktnú, odolnú vrstvu, ktorá bude zákazníkovi garantovať nielen požiadavky elasticity a protišmykovosti, ale tiež veľmi spoľahlivo, účinne a na dlhý čas ochráni vzhľad jeho čistej podlahy.

Voskovanie, teda dlhodobé zakonzervovanie podlahy sa vykonáva s prispením pololesklého,  prípadne matného vosku značky PKD, vyrábaného v Nemecku. Práve tento typ polyméru má vynikajúce vlastnosti, ktoré sú základom pre dokonalé ošetrenie podlahy.

Napríklad správne navoskovaná podlaha sa vďaka súvislej vrstve polyméru oveľa komfortnejšie udržiava. Navyše s veľkým prehľadom zvláda aj nevítaný, ale dobre známy fenomén otlačkov nôh, ktorý dokáže majiteľa každej podlahy riadne potrápiť.

Z pohľadu…

Renovácia mramorových podláhZ pohľadu odborníka platilo a platí, že voskovanie je pre životnosť podlahy veľmi dôležité. Kompletná, či len čiastková rekonštrukcia málo ošetrovanej a odborne dlho nečistenej podlahy sa dokáže vyšplhať k čiastke, ktorá nebýva práve nízka. Aj z tohoto dôvodu firma A SERVIS klientom doporučuje, aby si po strojovom čistení nechali podlahu navoskovať.

Kvalita a precíznosť nami odvádzanej práce sa potvrdila aj v realizovanej objednávke pre istú cestovnú kanceláriu v našom meste. Jej majiteľ potreboval svoje podlahy nielen poriadne vyčistiť, ale aj náležite oživiť, resp. účinne zakonzervovať, keďže množstvo zákazníkov sa na vzhľade podláh evidentne podpísalo.

Do…

Brúsenie mramoru, travertínu, terazza - Brúsenie podláhDo kancelárie sa totiž vchádzalo priamo z ulice, a tak bol povrch podláh značne zaťažovaný. Vďaka čistiacej metóde spoločnosti A SERVIS LIPKA sa však naši pracovníci s touto úlohu vysporiadali na výbornú, takže majiteľ cestovky bol výsledkom doslova nadšený.

Všetky jeho podlahy tak boli nielen vzorne a hĺbkovo čisté, ale aj dokonale ošetrené a odolné proti každodennému namáhaniu. Bude nás skutočne nesmierne tešiť, ak si aj vaša domácnosť, či firma vyberiete služby spoločnosti A SERVIS LIPKA. Radi vás svojou prácou presvedčíme, že odbornosť skúsených profesionálov dokonale svedčí akémukoľvek druhu podlahy, nepochybne aj tej vašej.