Ako bez šmúh umyť oknoUrčite každá žena v domácnosti, a mama obzvlášť, dobre pozná spojenie – predvianočné upratovanie. Iste, patrí už neodmysliteľne ku každým sviatkom, pričom sa ho máloktorá z nás snaží dajako obísť, zľahčiť alebo nebodaj ignorovať. Bez toho povinného stresu okolo vzorne čistých okien, záclon, kobercov alebo precízne uprataných kútov, by Vianoce proste nemali to všeobecne očakávané čaro. Umývanie okien Bratislava.Ako umyť okná po stavbároch

Jasné, poriadok pred najkrajšími sviatkami roka sa proste odjakživa nosil a nosí. Ale ako je to s poriadkom a upratovaním, keď sa všetka tá čarovná radosť skončí? Má vôbec zmysel o niečom takom ešte hovoriť? A mimochodom, čo sa vôbec dá po tých náročných, sústredených predvianočných manévroch, po Troch kráľoch ešte v domácnosti upratovať?umývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domy

No, na niečo podobné som sa pred dajakým časom pýtala zrejme i ja, ale moje milované deti mi ponúkli na začiatku tohoto roka celkom pádnu a nekompromisnú odpoveď. Všetko sa začalo už predvianočnou výzdobou bytu. Rok, čo rok bývame vo výzdobe tradiční, trochu staromilskí a nehľadáme nové možnosti, ale občas sa človek zvodom trhu neubráni.

Priznávam, že ma ešte nikdy nič podobné nenapadlo…

Čistenie okien BratislavaPriznávam, že ma ešte nikdy nič podobné nenapadlo, no vtedy som si – z celkom neznámych príčin – skrátka povedala, že tie krehké, akoby snehom a mrazom vyzdobené okná sú vlastne celkom milé. Možno to bude deti aj baviť. Kúpila som teda niekoľko šablón na zdobenie okien, dajaký ten sprej a tešila sa na výsledok, ktorý oknám dodajú práve najmenší.

Deti mi takmer všetko povytŕhali okamžite z rúk a vzápätí sa pustili do bezhlavého, takmer horúčkovitého zdobenia každého jedného okna. Naviac si dajaké papierové, hand-made ozdoby prinesli aj zo školy, takže sa odrazu celý náš byt ocitol v záplave hviezdičiek, snehuliakov, vločiek, anjelov a domčekov zapadaných snehom.Umývanie výškových budov - Práce vo výškach

Tam, kde nadšeným deťom kúpené šablóny a strieborný sprej stále nestačili, tak úplne spoľahlivo zafungovali ich školské obrázky, vystrihovačky alebo rôznofarebné obrysy známych vianočných postáv a postavičiek. Pochopiteľne, všetko poctivo a bohato prilepené, prelepené a zalepené izolepou. No čo už, proste deti a ich veľká, nekonečná túžba zapojiť sa do sveta dospelých.

Deti táto činnosť dokonale pohltila…

Umývanie okien – Výškové práceDeti táto činnosť dokonale pohltila a desiatky minút som ich takmer nevidela. Mala som prácu v kuchyni, takže mi to celkom vyhovovalo. Naviac ma tešilo, že sa okrem počítača alebo mobilu venujú trochu inej činnosti. To, že v okolí okien a na stole ostalo nemálo stôp po ich tvorivom zápale ma trápilo najmenej.

Vianočné sviatky sme samozrejme strávili uprostred rodiny a medzi dobrými priateľmi, takže okrem darčekov pre deti, sa dospelí obdarovali tým najcennejším – pocitom súdržnosti a spoločnej rodinnej harmónie. Iste, všetko krásne a milé má svoj začiatok aj koniec, a tak po Troch kráľoch skončil v prvom rade deťmi milovaný stromček, a s ním aj Vianoce.

Prirodzene, zvyšky vianočnej výzdoby vo vázach, na stenách, stoloch a v iných kútoch bytu ostali na mne. Do tohoto zoznamu sa po prvý raz zaradili aj deťmi vyzdobené okná. Priniesla som si teda osvedčenú výbavu: vedro so saponátom, gumenú stierku a chemické leštidlo. Napokon, rátala som, že s tým budem rýchlo hotová a potom sa vrhnem na iné povinnosti.Čistiace práce vo výškach‎

Začala som energicky a odhodlane, no začalo sa ukazovať, že také jednoduché to asi nebude. Strieborný sprej sa mi začal akosi rozpíjať, stekať po oknách a robiť čoraz väčšiu neplechu. Na zvyšky izolepy môj saponát, ba ani sila vôbec nestačili. Na skle mi ostávali fľaky, lepkavé odtlačky a nevzhľadné škvrny, ktoré voda ani chémia nezvládali.

Cítila som, ako mi pomaly…

Cítila som, ako mi pomaly, ale iste stúpa tlak. Bezvýslednosť dlhých minút takejto práce ma systematicky oberala o chuť a nadšenie dať okná konečne do poriadku. Nakoniec som šmarila hubkou a rukavicami doprostred vedra s napeneným saponátom a išla sa upokojiť ku káve.Umývanie okien vo veľkých výškach

Miešala som teda v tichu kuchyne môj každodenný životabudič a premýšľala, ako môžem s tými zababrabými oknami vybabrať. Nakoniec som pred sebou videla jedinú rozumnú možnosť. Musím osloviť dajakú profesionálnu upratovaciu firmu a okná zveriť do ich odbornej starostlivosti. Snáď mi pomôžu vytrhnúť ten otravný a nepríjemný tŕň.

Pri počítači mi to síce chvíľu trvalo, ale napokon som našla to pravé. Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., mala na webe najlepšie hodnotenia, naozaj dlhý rad pozitívnych ohlasov a kladných recenzií. K veľkým plusom patrili tiež roky praxe spoločnosti – ako doma, tak i za hranicami – a využívanie moderných technológií. Konečne som mala jasno.

Počas príjemného telefonátu som bola dohodnutá raz-dva. Dostala som dobrú cenu, výhodný termín plus informácie, čo naše polepené, povianočné okná vlastne čaká. Po dvoch dňoch sa u nás objavila dvojica zamestnancov firmy umývanie okien Bratislava a bez zdržovania začali so svojou prácou. Od začiatku bolo jasné, že títo majstri svojho remesla zvládli vyčistiť už toľko okien, že dajaká izolepa ich nemôže rozhádzať.Zimné záhrady, skleníky, okná-umývanie, čistenie

Zvyšky odolnej lepiacej pásky…

Umývanie okien vo výškach pomocou horolezeckej technikyZvyšky odolnej lepiacej pásky, ktoré boli takmer na každom z našich okien, systematicky a precízne odstraňovalii špeciálnymi žiletkami a krok za krokom sa tak blížili do finále. Takto ošetrené okná potom starostlivo poumývali, čím okná zbavili posledných stôp aj po vianočnom spreji. Napokon začali s konečným leštením.

Využívali iba čistú bavlnenú tkaninu a vlastné svaly. Okná tak leštili na sucho, bez použitia akejkoľvek chémie, čo ma tešilo, lebo ja sama som na tento spôsob zvyknutá. Pravda, človek sa viac nadrie a trochu zdrží, ale výsledok je úplne neporovnateľný. Naviac, okná ostanú oveľa dlhšie krásne lesklé a čisté, takže v jednom kroku získate viac výhod.Umývanie okien a výškových budov

Keď boli páni s prácou hotoví, prešla mnou vlna malej závisti, lebo sa mi zazdalo, že spod mojich rúk tak vzorovo čisté okná nikdy nevyšli. Čo už, hlavné ale bolo, že firma A SERVIS LIPKA u nás odviedla špičkovú robotu a deťmi vyzdobené vianočné okná sa tak vrátili do pôvodnej, možno o niečo krajšej podoby.

Umývanie okien aj vo výškachMožno ten pocit dobre poznáte aj vy sami. Dlho sa vám niečo nedarí, východisko sa vám neukazuje, a práve vtedy sa nájde niekto, kto vám s problémom pomôže. Presne tak som sa cítila, keď zamestnanci A SERVIS LIPKA od nás odchádzali. Ostala po nich nielen profesionálne odvedená práca, ale výborný pocit, že sa na ne človek môže naplno spoľahnúť.spôsob ako umyť okná

Asi ani nemusím zdôrazňovať,…

Asi ani nemusím zdôrazňovať, že odvtedy sa čisteniu okien už takmer nevenujem a nechávam ich v kompetencii pánov z A SERVIS. Koniec-koncov, moje úsilie vždy hravo prekonajú, takže prečo obetovať drahý voľný čas niečomu, čo iní zvládnu lepšie a kvalitnejšie?

V prípade, že ste mali, alebo máte podobné starosti a riešite obdobné problémy, veľmi rada vám služby spoločnosti A SERVIS LIPKA odporúčam. Jej zamestnanci pre dokonalý výsledok urobia to prvé aj posledné a vy získate jedinečný pocit, že profesionálna práca je v každom smere tým najlepším riešením. Pochopiteľne, nielen pre vaše okná.